Reklama

Przemyskie pogotowie ma dyrektora

30/01/2020 10:18

Rafał Kijanka oficjalnie został 23 stycznia dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Do tej pory był on pełniącym obowiązki dyrektora tej placówki.

R. Kijanka został wybrany w wyniku przeprowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego konkursu. Uchwałę powołującą na to stanowisko, wręczył mu członek zarządu województwa Stanisław Kruczek.

Nowy-stary dyrektor jest absolwentem [paywall]Zespołu Szkół Medycznych w Przemyślu oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w zakresie medycyny ratunkowej. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Karierę zawodową zaczynał w 2002 r. w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej na stanowisku młodszy strażnik graniczny – sanitariusz. W 2004 r. został ratownikiem medycznym w szpitalu wojskowym, a później w szpitalu wojewódzkim. Od marca 2018 r. pełni obowiązki dyrektora w nowo utworzonej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, która swoim obszarem działania – oprócz miasta – obejmuje także powiaty: przemyski, jarosławski, lubaczowski i przeworski.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Anons - niezalogowany 2020-01-30 10:45:22

    Gratulacje, teraz czas na podwyżki 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2020-01-30 12:21:57

    I nic się nie zmieni - dla pacjentów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ROS - niezalogowany 2020-01-30 13:54:28

    NIE ZMIENI

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama