Czy w Przemyślu minimalny czas postoju na płatnym parkingu musi wynosić godzinę, za którą trzeba zapłacić 2 złote? Czy istnieje możliwość wprowadzenia półgodzinnego postoju za złotówkę? Zdecydowanie tak, ale wszystko zależy od chęci i pragmatycznego podejścia władz miasta!
– Dlaczego ktoś ma mnie zmuszać do płacenia dwóch złotych za godzinę postoju, kiedy potrzebuję maksymalnie kwadrans na załatwienie wszystkich spraw? Przecież w tym nie ma żadnej logiki. Chyba że instytucje odpowiedzialne mają w nosie szarego człowieka i chcą jak najwięcej zarobić. Dla mnie to zwykłe zdzierstwo – uważa jeden z przemyskich kierowców, codziennie korzystający ze stref płatnego parkowania w nadsańskim mieście.
Na niezrozumiałe, niedopasowane do potrzeb kierowców kwoty za parkingi narzekają chociażby matki odwożące swoje dzieci do przedszkoli. – W Przemyślu praktycznie nie ma już miejsc, gdzie bez płacenia można byłoby zostawić na chwilę samochód. Zdaję sobie sprawę, że miasto chce zarabiać, ale czy nie można pójść na rękę mieszkańcom? Codziennie odwożę córkę do przedszkola przy ulicy Kopernika. Wszędzie tam jest strefa płatnego parkowania. Nie mogę jeszcze puścić córki samej. Muszę ją wysadzić z samochodu, podprowadzić do przedszkola, dopilnować, aby się przebrała, zmieniła buty. Zajmuje mi to około dziesięciu minut, ale muszę wykupić bilet parkingowy za dwa złote za godzinę. Po południu muszę po nią przyjechać. Kolejne dwa złote za godzinę. W ciągu miesiąca takich dni zbierze się dwadzieścia. Za miesiąc wychodzi mi osiemdziesiąt złotych, bo nie chcę ryzykować, nie wykupując biletu w parkometrze. Może mnie przecież w każdej chwili spotkać przykra niespodzianka i mandat za wycieraczką w kwocie pięćdziesięciu złotych – skarży się jedna z matek.Prawdą jest, że w Przemyślu miejsc płatnego parkowania jest pod dostatkiem. Czy bliżej centrum, czy dalej centrum, wszędzie opłata jest taka sama. W Rzeszowie do tej pory nie ma stref płatnego parkowania, podobnie w Stalowej Woli. W niedalekim Krośnie można natomiast wykupić półgodzinny postój za 1 zł. Godzina kosztuje 2 zł, kolejna już 4 zł. Dlaczego w Przemyślu musi być inaczej? Tym bardziej że przed laty można było kupić bilet parkingowy za 1 zł...
Okazuje się, że w przemyskim urzędzie miejskim sprawę znają. Problemem jest... brak pomysłu na jej rozwiązanie. Rzecznik prasowy magistratu Witold Wołczyk: – Wbrew pozorom sprawa nie jest taka prosta. Prawdą jest, że funkcjonowały swego czasu opłaty za półgodzinne parkowanie. Zostały jednak zniesione między innymi dlatego, że wielu kierowców płaciło za pół godziny postoju, a przekraczało ten czas o pięć, dziesięć minut. Efektem były liczne kary. Po wprowadzeniu godzinnych biletów, o co apelowali właśnie niektórzy kierowcy, liczba kar wyraźnie zmalała. Obecne rozwiązanie jest więc wynikiem uwag ze strony kierowców, którzy nie chcieli pozostawienia półgodzinnych opłat za parking.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie wiem do kogo te pretensje są zgłaszane?Przecież to Wasi wybrańcy drodzy Przemyślanie - tzw. radni uchwalili takie stawki. Ten Wasz Prezydent je zatwierdzał (lub odwrotnie).Większość z nich ponownie wybraliście do rządzenia, więc o co chodzi.Był czas na zmiany, nie wykorzystaliście go!Płakać i płacić skoro to wam odpowiada.
Niewykorzystany bilet często przekazuję komuś kto akuratnie wjeżdża na parking.Większość osób zwraca mi złotówkę,chociaż nie oczekuję tego.
Tylko Kanciorarze i Konicy i zielona budka agd na sprtowej mają za darmo parking bo kontroleży to znajomi na czesć to po co placic!!!!!!!
Nie jestem z P-śla i nie mam wpływu na wybory ale płacić muszę więc pretensje po części uzasadnione.
Cyt."ale wszystko zależy od chęci i pragmatycznego podejścia władz miasta!"Władze jak widać mają obywateli gdzieś, temat ten od dawna był sygnalizowany. I cóż się dziwić kiej należałoby mieć na głowie nie tylko włosy, ale czaszkę wypełnioną czymś konkretnym! Kasa miejska wydawana jest na byle co i byle gdzie więc jej braki się uzupełnia w sposób prymitywny. łupi się gdzie się da i jak się da swoich naiwnych wyborców. Dobrze nam tak!!!!!!!!
Bedzie kasa na remont budynku pod mieszkania na Tarnawskiego dla patologi.
ja nie placilem za te parkingi bo poco na 10 min trzeba rzucac 2 zl , . ahah
Dlatego żeby nasz pseudo Prezydent p. Choma miał co i z czego kraść.
Pierydolone mochery sami sobie winni jesteście. Były wybory to trzeba było zagłosować na kogoś innego niż choma. Teraz płaćcie za to co wybraliście...
Choma zdzierco oddawaj kasę za parkingi.
No już takim być, żeby tą złotówkę więcej dać to wstyd :/
I tak właśnie należy postępować , choćby z dwóch powodów. Po pierwsze - ekonomicznie . Drugie - oznaka radzenia sobie w trudnych sytuacjach .
Nie wiem do kogo te pretensje są zgłaszane?Przecież to Wasi wybrańcy drodzy Przemyślanie - tzw. radni uchwalili takie stawki. Ten Wasz Prezydent je zatwierdzał (lub odwrotnie).Większość z nich ponownie wybraliście do rządzenia, więc o co chodzi.Był czas na zmiany, nie wykorzystaliście go!Płakać i płacić skoro to wam odpowiada.
Niewykorzystany bilet często przekazuję komuś kto akuratnie wjeżdża na parking.Większość osób zwraca mi złotówkę,chociaż nie oczekuję tego.
Tylko Kanciorarze i Konicy i zielona budka agd na sprtowej mają za darmo parking bo kontroleży to znajomi na czesć to po co placic!!!!!!!