Prowadząc kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo, policjanci wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej komendy, przy ul. Brata Alberta, w jednym z pustostanów odnaleźli 62-latka, który miał problemy z poruszaniem się.
Mężczyzna odmówił pomocy, lecz z uwagi na to, że znajdował się w stanie hipotermii, mundurowi i tak wezwali służby ratunkowe. 62-latek został przewieziony do szpitala.
Policja apeluje, by nie pozostawać obojętnym widząc człowieka leżącego na chodniku, śpiącego na ławce, czy potrzebujących pomocy samotnych i starszych sąsiadów.
– Funkcjonariusze nie zawsze są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, dlatego też jeśli mamy informacje o tym, że osobie w najbliższym otoczeniu dzieje się krzywda powiadommy odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 987, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie
Reklama
– informuje przemyska komenda.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze