Reklama

Przemyśl: 62-latek w stanie hipotermii na terenie byłych ogródków działkowych

07/12/2023 11:20

Prowadząc kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i nieporadne życiowo, policjanci wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej komendy, przy ul. Brata Alberta, w jednym z pustostanów odnaleźli 62-latka, który miał problemy z poruszaniem się.

Mężczyzna odmówił pomocy, lecz z uwagi na to, że znajdował się w stanie hipotermii, mundurowi i tak wezwali służby ratunkowe. 62-latek został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje, by nie pozostawać obojętnym widząc człowieka leżącego na chodniku, śpiącego na ławce, czy potrzebujących pomocy samotnych i starszych sąsiadów.

– Funkcjonariusze nie zawsze są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, dlatego też jeśli mamy informacje o tym, że osobie w najbliższym otoczeniu dzieje się krzywda powiadommy odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 987, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie

Reklama

– informuje przemyska komenda.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama