Wygląda na to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miasto w br. zamieni się w wielki plac budowy. Mają się rozpocząć aż cztery inwestycje.
Wymagająca od wielu lat interwencji ulica Glazera w Przemyślu, którą codziennie przejeżdżają setki, a może i tysiące samochodów, zostanie wreszcie gruntownie wyremontowana. Jeden z wniosków władz miasta o dofinansowanie spotkał się z pozytywnym odzewem. Miasto otrzymało prawie 4,2 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączny koszt przedsięwzięcia oszacowany został na 6 mln 966 tys. 326 zł. Dotacja wynosić będzie 4 mln 164 tys. 549 zł, miasto musi dołożyć 2 mln 801 tys. 777 zł. Rozpoczęcie prac planowane jest na lipiec 2024 r., ich koniec na wrzesień 2025 r.[paywall]
Z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych miasto otrzymało z kolei dofinansowanie na remonty i przebudowę nawierzchni ulic i chodników. Łączny koszt to 32 mln 602 tys. 500 zł, dofinansowanie – 29 mln 925 tys. zł. Miasto musi dołożyć 2 mln 677 tys. 500 zł. Do generalnego remontu nawierzchni dojdzie na ulicach: Sybiraków, Wołodyjowskiego, Andresa, św. Królowej Jadwigi, Wiarowej, Kazanowskiej i Kasztanowej. Natomiast remont nawierzchni i chodników rozpocznie się na ulicach: Sienkiewicza, Grochowskiej (w tym również: odwodnienie, opaska i mur cmentarny), Tarnawskiego, Kilińskiego, Chłopickiego, Ostrołęckiej, Prądzyńskiego, Konopnickiej, Żołnierzy 2 Korpusu Wojska Polskiego (od Monte Cassino do osiedla Panorama, w tym również oświetlenie), Parkowej, Smolki, Stachiewicza, Koźmiana, Kadłubka, Rejtana, Grottgera, Narutowicza, Pocztowej, Łozowej i Naruszewicza. Wreszcie same chodniki zostaną wyremontowane na ulicach: Przemysława, Opalińskiego, Śnigurskiego, Czackiego, Leszczyńskiego, Schody Rycerskie. Remonty rozpoczną się w br., a mają zakończyć w 2026 r.
3 mln 795 tys. 505 zł dofinansowania miasto otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację zabytkowego kompleksu sportowego w Przemyślu, czyli hali POSiR przy ul. Mickiewicza. Łączny koszt przedsięwzięcia to 5 mln 187 tys. 191 zł. Miasto musi dołożyć 1 mln 391 tys. 686 zł.
W ramach inwestycji obiekt zostanie ocieplony w całości, wewnątrz i z zewnątrz. Wymienione zostaną okna i drzwi, zmodernizowany będzie węzeł cieplny (wzbogaci się o pompy ciepła). Zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Remont rozpocznie się w br., a zakończy w przyszłym roku.
Remont mostu im. Ryszarda Siwca kosztować będzie 8 mln 306 tys. 292 zł. Miasto także i na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To kwota 7 mln 698 tys. 515 zł. Samorząd musi dołożyć 607 tys. 777 zł.
W ramach remontu wymieniona zostanie cała nawierzchnia jezdni wraz z wymianą płyt pomostu oraz chodników. Wymienione lub naprawione zostaną m.in.: bariery energochłonne, balustrady, latarnie. Wyremontowane zostaną także dojazdy i chodniki na dojazdach i dojściach do mostu oraz w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Remont ma się zakończyć w 2025 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba normalności, spokoju, nawrócenia władz, rozmow i rozwoju rodziny jak dawniej, jak Pan Bóg przykazal
Trzeba normalności, spokoju, nawrócenia władz, rozmow i rozwoju rodziny jak dawniej, jak Pan Bóg przykazal