Reklama

Przemyślanie podejrzani o przerzut imigrantów

17/04/2019 09:30

Nielegalnych imigrantów z Afganistanu i przemyślan, którzy mają być zamieszani w proceder organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom, ujęli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach skontrolowali oczekujący w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter. Wewnątrz znajdował się kierowca. Jednocześnie około 4 km od granicy państwa zatrzymali audi. Jechało nim dwóch mężczyzn. Szybko ustalono, że kierowcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która[paywall] w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa. Trzej mężczyźni, mieszkańcy Przemyśla (23, 38 i 55 lat), zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dotyczący organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu zostali osadzeni na trzy miesiące w areszcie. W okolicy Młodowic strażnicy ujęli 7 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu. Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Granicę ukraińsko-polską przekroczyli, idąc pieszo. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i pojazdami odwieźć na zachód Europy.

Zgodnie z umową o readmisji imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Sprawa ma charakter rozwojowy.
owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nn - niezalogowany 2019-04-17 10:51:43

    teraz o tym piszecie....zycie  ma spóżniony zapłon, oni pierdzą w pasiaki dobre 3 tygodnie , ponoć jeden z nich to z pikulic jakiś biznesmen ......czarnych im zachciało a do rudy do węgla do rozładunku zarabiać na chleb...........

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama