Reklama

Przemyślanin z ponad pół milionem sztuk nielegalnych papierosów

25/11/2024 09:43

Dzięki współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce i przemyskich policjantów zabezpieczono Polaka nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 400 tys. złotych.

Mundurowi mieli podejrzenia, że 50-letni mieszkaniec Przemyśla może posiadać duże ilości nielegalnych papierosów. W momencie rozpoczęcia działań, wypakowywał z auta duże tekturowe kartony. Okazało się, że w jego samochodzie i garażu było ich więcej. Zawierały ponad 25 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 tys. sztuk papierosów o wartości przekraczającej 400 tys. złotych.

– W związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego mężczyzna złożył wyjaśnienia. Dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 17,5 tys. złotych oraz przepadku nielegalnego towaru na rzecz Skarbu Państwa. Poniesie także koszty związane z postępowaniem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie

Reklama

– przekazała służba prasowa BiOSG.

em.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/11/2024 09:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości