Dzięki współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce i przemyskich policjantów zabezpieczono Polaka nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 400 tys. złotych.
Mundurowi mieli podejrzenia, że 50-letni mieszkaniec Przemyśla może posiadać duże ilości nielegalnych papierosów. W momencie rozpoczęcia działań, wypakowywał z auta duże tekturowe kartony. Okazało się, że w jego samochodzie i garażu było ich więcej. Zawierały ponad 25 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 tys. sztuk papierosów o wartości przekraczającej 400 tys. złotych.
– W związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego mężczyzna złożył wyjaśnienia. Dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 17,5 tys. złotych oraz przepadku nielegalnego towaru na rzecz Skarbu Państwa. Poniesie także koszty związane z postępowaniem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie
Reklama
– przekazała służba prasowa BiOSG.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze