Wstępna wycena strat przekracza 10 tysięcy złotych.
Wczoraj, 20 listopada br., tuż przed godziną 9, funkcjonariuszom przemyskiego SOK-u zgłoszono, że na nagraniu z fotopułapki widać osobę okradającą jeden z pawilonów handlowych na peronie nr 3.
Sokiści błyskawicznie byli na miejscu i zastali tam kobietę, która gromadziła środki higieniczne oraz artykuły spożywcze przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
– W czasie ujęcia kobieta posiadała przy sobie plecak oraz dwie reklamówki wypełnione po brzegi ww. artykułami. Jak wynika z ustaleń nie była to pierwsza kradzież z pawilonu handlowego, której dokonała ta sama osoba, dokonując straty na chwile obecną przekraczające 10 tys. zł – informuje rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, inspektor SOK Witold Flader.
– Ujęta kobieta to 45-letnia mieszkanka Przemyśla. Wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi została przekazana do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie –uzupełnia W. Flader.
Za kradzież z włamaniem grozi jej od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Rozstrzygnie to sąd.
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze