Reklama

Przemyślanka wicemistrzynią Polski


Wodny akwen w Hermanowicach był areną Spławikowych Mistrzostwa Polski kobiet oraz osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.


Na starcie wśród kobiet stanęło 40 zawodniczek, wśród osób z niepełnosprawnością narządów ruchu – 8 zawodników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch i prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu Jan Bieniasz. Życzyli udanej rywalizacji sportowej oraz przysłowiowego połamania kija. Sędzią głównym imprezy był Artur Kalinowski.

Po dwóch dniach zaciętych zmagań wyłoniono najlepsze zawodniczki i zawodników. Spławikową mistrzynią Polski została Patrycja Walczak (okręg PZW w Szczecinie), zaś pierwszą wicemistrzynią Polski Anna Grzegorzewska z okręg PZW w Przemyślu. Gratulujemy! Drugą wicemistrzynią Polski została Patrycja Pawlikowska-Bobrowska (okręg PZW Elbląg). W kategorii osób z niepełnosprawnością narządów ruchu mistrzem Polski został Andrzej Wach (okręg PZW Opole), wyprzedzając Eugeniusza Błaszczaka (okręg PZW w Radomiu) oraz Marcina Ziętka (okręg PZW Poznań). 

Reklama

Wicemistrzyni Polski w wędkarstwie spławikowym kobiet – Anna Grzegorzewska z Przemyśla. Fot. zbiory własne

W trakcie zawodów złowiono łącznie 1 tonę 90 kg ryb. Największa rybą zawodów był karp o wadze 7 kg. Podczas uroczystego zakończenia zawodów prezes ZO PZW w Przemyślu J. Bieniasz wspólnie z radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wiktorem Kobą oraz sędziami zawodów wręczyli zawodniczkom i zawodnikom okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/09/2025 12:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama