Wodny akwen w Hermanowicach był areną Spławikowych Mistrzostwa Polski kobiet oraz osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.
Na starcie wśród kobiet stanęło 40 zawodniczek, wśród osób z niepełnosprawnością narządów ruchu – 8 zawodników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch i prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu Jan Bieniasz. Życzyli udanej rywalizacji sportowej oraz przysłowiowego połamania kija. Sędzią głównym imprezy był Artur Kalinowski.
Po dwóch dniach zaciętych zmagań wyłoniono najlepsze zawodniczki i zawodników. Spławikową mistrzynią Polski została Patrycja Walczak (okręg PZW w Szczecinie), zaś pierwszą wicemistrzynią Polski Anna Grzegorzewska z okręg PZW w Przemyślu. Gratulujemy! Drugą wicemistrzynią Polski została Patrycja Pawlikowska-Bobrowska (okręg PZW Elbląg). W kategorii osób z niepełnosprawnością narządów ruchu mistrzem Polski został Andrzej Wach (okręg PZW Opole), wyprzedzając Eugeniusza Błaszczaka (okręg PZW w Radomiu) oraz Marcina Ziętka (okręg PZW Poznań).

Wicemistrzyni Polski w wędkarstwie spławikowym kobiet – Anna Grzegorzewska z Przemyśla. Fot. zbiory własne
W trakcie zawodów złowiono łącznie 1 tonę 90 kg ryb. Największa rybą zawodów był karp o wadze 7 kg. Podczas uroczystego zakończenia zawodów prezes ZO PZW w Przemyślu J. Bieniasz wspólnie z radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wiktorem Kobą oraz sędziami zawodów wręczyli zawodniczkom i zawodnikom okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze