Na kortach BKT Advantage w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski U-12 w tenisie ziemnym. Na starcie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W turnieju głównym znakomicie zaprezentowała się młoda przemyślanka Nela Szpiech.
Na starcie imprezy stanęło ponad 100 młodych adeptów „białego sportu” z całego kraju. Po dwudniowych eliminacjach do turnieju głównego zakwalifikowano 32 zawodniczki i zawodników. Jak już wspomnieliśmy, wśród nich znalazła się przemyślanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14, Nela Szpiech, która reprezentuje barwy UKT Go Run Tenis Lublin[paywall].
W grze singlowej Nela zakończyła swój udział na 1/8 finału, gdzie przegrała z Kaliną Zielińską (Trnovsky Mario Tenis Club). Rewanż nastąpił dość szybko. N. Szpiech zagrała także w deblu, w parze z Antoniną Zielińską (BKT Bielsko Biała). Po grach eliminacyjnych, w fazie finałowej najpierw pokonały parę Natalia Drela/Ines Rzeźnik (AG Tenis Radom) 2:0 (7:5, 6:1), by w ćwierćfinale wyrzucić z turnieju (i zrewanżować się za singiel) duet Kalina Zielińska/Sara Sebastyańska (AZS Wrocław) 2:1 (6:3, 2:6, 11:9). W półfinale po wyrównanym pojedynku musiały uznać wyższość pary Maria Małecka/Iga Mazur (Warszawa/Toruń), przegrywając 1:2 (6:4, 1:6, 8:10).
Brązowy medal mistrzostw Polski to niewątpliwy sukces Neli. To nagroda za determinację –codzienne dojazdy i treningi do Rzeszowa (czasami nawet do Lublina) oraz comiesięczne konsultacje i zajęcia w Bielsku Białej. To sukces całego zespołu „Team Nela Szpiech”, w którego skład wchodzą: Sebastian Woźniak (Rzeszów; trener), Tomasz Dudek (Przemyśl; trener przygotowania motorycznego) i Stavros Wawrzos (Karvina, Czechy; trener koordynator).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze