Reklama

Przemyślanka z brązem Mistrzostw Polski U-12

Na kortach BKT Advantage w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski U-12 w tenisie ziemnym. Na starcie stanęło ponad 100 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W turnieju głównym znakomicie zaprezentowała się młoda przemyślanka Nela Szpiech.

Na starcie imprezy stanęło ponad 100 młodych adeptów „białego sportu” z całego kraju. Po dwudniowych eliminacjach do turnieju głównego zakwalifikowano 32 zawodniczki i zawodników. Jak już wspomnieliśmy, wśród nich znalazła się przemyślanka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14, Nela Szpiech, która reprezentuje barwy UKT Go Run Tenis Lublin[paywall].

W grze singlowej Nela zakończyła swój udział na 1/8 finału, gdzie przegrała z Kaliną Zielińską (Trnovsky Mario Tenis Club). Rewanż nastąpił dość szybko. N. Szpiech zagrała także w deblu, w parze z Antoniną Zielińską (BKT Bielsko Biała). Po grach eliminacyjnych, w fazie finałowej najpierw pokonały parę Natalia Drela/Ines Rzeźnik (AG Tenis Radom) 2:0 (7:5, 6:1), by w ćwierćfinale wyrzucić z turnieju (i zrewanżować się za singiel) duet Kalina Zielińska/Sara Sebastyańska (AZS Wrocław) 2:1 (6:3, 2:6, 11:9). W półfinale po wyrównanym pojedynku musiały uznać wyższość pary Maria Małecka/Iga Mazur (Warszawa/Toruń), przegrywając 1:2 (6:4, 1:6, 8:10).

Brązowy medal mistrzostw Polski to niewątpliwy sukces Neli. To nagroda za determinację –codzienne dojazdy i treningi do Rzeszowa (czasami nawet do Lublina) oraz comiesięczne konsultacje i zajęcia w Bielsku Białej. To sukces całego zespołu „Team Nela Szpiech”, w którego skład wchodzą: Sebastian Woźniak (Rzeszów; trener), Tomasz Dudek (Przemyśl; trener przygotowania motorycznego) i Stavros Wawrzos (Karvina, Czechy; trener koordynator).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama