Reklama

Przepisy a spokój mieszkańców

13/07/2019 07:56

– Jestem mieszkańcem osiedla przy Ofiar Katynia. Nie tylko ja, ale i wszyscy mieszkający tu muszą się liczyć z takimi niedogodnościami, jak wzmożony ruch na pobliskim, żelaznym moście i wiążący się z nim hałas. I do tego już się przyzwyczailiśmy. Jest jednak inny problem związany z zakłócaniem ciszy nocnej, który można próbować rozwiązać.

Otóż nocą bardzo często pojazdy uprzywilejowane typu karetka pogotowia jeżdżą tędy na sygnałach, co stawia człowieka na równe nogi. A według mnie po godzinie 22 kierowcy takich pojazdów mogą się ograniczyć wyłącznie do sygnałów świetlnych, tym bardziej, że ulica jest wtedy praktycznie pusta. Ostatnio pogotowie mknęło pod oknami około 1 w nocy z włączonymi sygnałami dźwiękowymi. Tymczasem z mojej wiedzy wynika, że obecnie obowiązujące przepisy nie wskazują konkretnych przypadków, w których należy użyć takich sygnałów, zatem w porze nocnej, kiedy jest prawie pusto, można by się ograniczyć wyłącznie do tych świetlnych. Ocena sytuacji powinna należeć do kierowcy – sugeruje mieszkaniec.


mieszkaniec Przemyśla
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pan - niezalogowany 2019-07-13 08:55:47

    Brak wiedzy o przepisach ruchu drogowego 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Somsiad - niezalogowany 2019-07-13 09:01:16

    Z całym szacunkiem.... Jeżeli karetka, straż bądź policja jadą na sygnale to nie dla własnego widzi mi się... Ale jak to mówią... Złej baletnicy przeszkadza....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-07-18 16:50:59

    Nie chcę być złośliwy  panie   "mieszkańcu ", ale  już niedługo  możesz potrzebować i ty  takiej nocnej wizyty . I proponuje ,ażeby karetka wyłączyła  sygnał dżwiękowy i  podporządkowała się  w pełni  przepisom ruchu drogowego  , łącznie  z udzielaniem  pierwszeństwa przejazdu    dla samochodów  będących  na    głównych drogach  , z  zatrzymaniem się przed znakiem "STOP' I INNYM TEGO TYPU OBOSTRZENIOM .  Skutkiem tego będzie póżniejszy przyjazd do " mieszkańca", A BYĆ MOŻE  ZBYT PÓŻNY PRZYJAZD , TO MOŻE " MIESZKANIEC" - JEŚLI BĘDZIE  JESZCZE ŻYŁ  ', ZROZUMIE JAK TO DZIAŁA.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości