– Nie maleje liczba wykroczeń i przestępstw drogowych wykrywanych na podkarpackich przejściach granicznych. Strażnicy graniczni ujawnili kolejne przypadki posługiwania się fałszywymi prawami jazdy oraz kierowania pojazdami bez uprawnień – przekazała służba prasowa BiOSG przytaczając ostatnie przypadki naruszenia prawa.
W czwartek, 24 października do odprawy na wjazd do Polski w Medyce zgłosił się 49-latek. Jak się okazało – poszukiwany w związku z zasądzoną karą za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Mundurowi zezwolili mu na kontynuowanie podróży po tym, jak dokonał wpłaty 1500 zł grzywny.
Strażnicy graniczni wykryli także, że kolejny zatrzymany – 42-letni obywatel Ukrainy kieruje pojazdem mimo braku uprawnień. Podróż kontynuował w fotelu pasażera. Teraz czeka na ukaranie przez sąd. Również w Medyce problemy spotkały 30-letniego Polaka, który kierował zestawem ciężarowym bez ważnych uprawnień i bez ważnego szkolenia na przewóz rzeczy. W tym przypadku funkcjonariusze mają skierować wniosek o ukaranie do sądu. W dalszą drogę pojazdem ciężarowym udał się inny kierowca tej firmy.
Również w Budomierzu nie brakuje przypadków naruszenia prawa. Pod koniec października strażnicy graniczni wychwycili m.in. przypadek 53-letniego obywatela Ukrainy, który do kontroli okazał prawo jazdy, rzekomo wydane przez ukraińskie władze. Szczegółowa analiza dokumentu potwierdziła jednak fałszerstwo. Cudzoziemiec usłyszał zarzut wykorzystania nieprawdziwego dokumentu i kontynuował podróż jako pasażer. Sprawa również została skierowana do sądu.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze