Reklama

Przestępstw drogowych na granicy nie brakuje

05/11/2024 11:33

– Nie maleje liczba wykroczeń i przestępstw drogowych wykrywanych na podkarpackich przejściach granicznych. Strażnicy graniczni ujawnili kolejne przypadki posługiwania się fałszywymi prawami jazdy oraz kierowania pojazdami bez uprawnień – przekazała służba prasowa BiOSG przytaczając ostatnie przypadki naruszenia prawa.

W czwartek, 24 października do odprawy na wjazd do Polski w Medyce zgłosił się 49-latek. Jak się okazało – poszukiwany w związku z zasądzoną karą za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Mundurowi zezwolili mu na kontynuowanie podróży po tym, jak dokonał wpłaty 1500 zł grzywny.

Strażnicy graniczni wykryli także, że kolejny zatrzymany – 42-letni obywatel Ukrainy kieruje pojazdem mimo braku uprawnień. Podróż kontynuował w fotelu pasażera. Teraz czeka na ukaranie przez sąd. Również w Medyce problemy spotkały 30-letniego Polaka, który kierował zestawem ciężarowym bez ważnych uprawnień i bez ważnego szkolenia na przewóz rzeczy. W tym przypadku funkcjonariusze mają skierować wniosek o ukaranie do sądu. W dalszą drogę pojazdem ciężarowym udał się inny kierowca tej firmy.

Reklama

Również w Budomierzu nie brakuje przypadków naruszenia prawa. Pod koniec października strażnicy graniczni wychwycili m.in. przypadek 53-letniego obywatela Ukrainy, który do kontroli okazał prawo jazdy, rzekomo wydane przez ukraińskie władze. Szczegółowa analiza dokumentu potwierdziła jednak fałszerstwo. Cudzoziemiec usłyszał zarzut wykorzystania nieprawdziwego dokumentu i kontynuował podróż jako pasażer. Sprawa również została skierowana do sądu.

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama