Reklama

Przeszli w drodze krzyżowej

19/03/2019 17:00

Tradycyjnie w drugi czwartek Wielkiego Postu odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami miasta. Trasa wiodła spod archikatedry, przez ul. Kapitulną i Tatarską, pod Krzyż Zawierzenia.

Co roku za organizację nabożeństwa odpowiada inna przemyska parafia. W tym roku była to parafia oo. Reformatów, modlitwie przewodniczył proboszcz o. Tadeusz Pawłowicz. W nabożeństwie uczestniczyli także biskupi: abp Adam Szal i bp Stanisław Jamrozek. Na zakończenie w swojej refleksji arcybiskup wyraził nadzieję, że uczestnicy nabożeństwa spotkali nie tylko krzyż, ale Chrystusa. Zaznaczył, że przy Krzyżu Zawierzenia stoi figura Jezusa Zmartwychwstałego i ona powinna być nadzieją w różnych życiowych trudnościach.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama