Tradycyjnie w drugi czwartek Wielkiego Postu odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami miasta. Trasa wiodła spod archikatedry, przez ul. Kapitulną i Tatarską, pod Krzyż Zawierzenia.
Co roku za organizację nabożeństwa odpowiada inna przemyska parafia. W tym roku była to parafia oo. Reformatów, modlitwie przewodniczył proboszcz o. Tadeusz Pawłowicz. W nabożeństwie uczestniczyli także biskupi: abp Adam Szal i bp Stanisław Jamrozek. Na zakończenie w swojej refleksji arcybiskup wyraził nadzieję, że uczestnicy nabożeństwa spotkali nie tylko krzyż, ale Chrystusa. Zaznaczył, że przy Krzyżu Zawierzenia stoi figura Jezusa Zmartwychwstałego i ona powinna być nadzieją w różnych życiowych trudnościach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze