Reklama

Przez Polskę na Zachód

Jedenastu imigrantów nielegalnie przekraczających granicę ujęli pod koniec czerwca krośnieńscy policjanci, strażnicy graniczni z Sanoka i Rzeszowa oraz funkcjonariusze KAS z Barwinka.

Po zgłoszeniu pracownika jednej ze stacji paliw, który zauważył, że w jednym z tirów stojących na parkingu plandeka jest przecięta, na miejscu bezzwłocznie pojawiły się służby mundurowe.

Ujawniły one 11 cudzoziemców (to 5 obywateli Nepalu, 4 obywateli Pakistanu i 2 obywateli Indii), którzy, ukrywając się w naczepach dwóch tirów, nielegalnie przekroczyli granicę polsko-słowacką. Byli w dobrej kondycji fizycznej i nie wymagali opieki lekarskiej.

Przyznali się, że do naczepy dostali się w Rumunii, bez wiedzy kierowcy. Tam też przemytnicy odebrali im dokumenty i zainkasowali od każdego po 3 tys. euro. Mężczyźni twierdzili, że chcą się dostać na Zachód Europy, by podjąć pracę zarobkową.

Reklama

Wszyscy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Strażnicy graniczni z Sanoka skierowali wnioski do sądu o umieszczeniu zatrzymanych w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości