Przy ulicy św. Jana w Przemyślu zamontowana zostanie kamera obrotowa o znacznie większym zasięgu niż planowana do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.
O zmianę propozycji, zgłoszonych do miasta przez Zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie”, poprosili sami mieszkańcy. Ze względu na liczbę mieszkańców osiedle otrzymało do dyspozycji[paywall] 48 tys. zł. Pierwotnie planowano zrealizować dwie inwestycje: wybudować nowoczesny plac zabaw dla dzieci przy ul. Glazera, pomiędzy budynkami nr 24 a nr 26, w miejscu obecnego placu zabaw oraz zainstalować dwie kamery punktowe na terenie osiedla. Jednak Straż Miejska – po szczegółowej analizie zaproponowanych miejsc – uznała, że ze względu na konfigurację terenu oraz bujną roślinność zainstalowane kamery będą miały bardzo ograniczoną widoczność, więc taka inwestycja byłaby wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Przedstawiciele zarządu osiedla, po konsultacjach z mieszkańcami, zaproponowali inne rozwiązanie – zainstalowanie i zamontowanie kamery, która będzie podłączona bezpośrednio do monitoringu miejskiego. Będzie to kamera obrotowa i zostanie umiejscowiona przy ul. św. Jana. Jej pole widzenia będzie bardzo duże. W tym miejscu znajdują się m.in.: szkoła, kościół, przejścia dla pieszych, skrzyżowania, punkty handlowe, usługowe czy przystanki autobusowe.
– Wzięto pod uwagę fakt, że systematycznie dochodziło w tym rejonie do: włamań, wtargnięć na teren szkoły w porach nocnych, dewastacji mienia, w tym nowych przystanków autobusowych. Na tym odcinku ulicy znajduje się kilka przejść dla pieszych, także takie, z których korzystają dzieci idące do i ze szkoły. Instalacja monitoringu jest bardzo potrzebna, a jej koszt to około 15 tysięcy złotych – tłumaczy wiceprzewodniczący zarządu osiedla, radny Maciej Kamiński.
Dla zwiększenia atrakcyjności osiedla i poszerzenia oferty dla najmłodszych mieszkańców na jego terenie powstanie nowy plac zabaw, pomiędzy budynkami nr 24 a nr 26 przy ul. Glazera. – To istotna sprawa, bo mimo że na osiedlu jest kilka placów zabaw, w tym jeden z nowocześniejszych przy Szkole Podstawowej numer 4, w górnej części osiedla i ulicy Glazera nie ma ani jednego. A że w ostatnim czasie na naszym osiedlu jest coraz więcej rodzin z małymi dziećmi, nowoczesny plac zabaw jest niezbędny – dodał M. Kamiński.
Montaż kamery obrotowej o szerokim zasięgu jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w tamtym rejonie. Mieszkańcy ulicy Glazera od dawna narzekają, że na swoim osiedlu, zwłaszcza w godzinach wieczornych czy nocnych, nie czują się bezpiecznie.
– Owszem, w naszym mieście przybywa kamer, które podłączone są do monitoringu miejskiego, ale tych o tak szerokim zasięgu jest niewiele. Brakuje ich na przykład na Kmieciach, osiedlu Warneńczyka czy Rycerskim. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest bardzo ważne, a miejski monitoring niewątpliwie do tego się przyczynia – podsumował M. Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego żaden Radny oprócz Radnych Kamińskiego i Kuleja nie interesują się okręgiem nr 1 z którego startowali dlaczego żadnego z nich nie interesują np. spotkania Rad Osiedla SKANDAL !!!
OMG, jaki ten Przemyśl zaniedbany. Te kamienice na zdjeciu wygladaja jakby wojna sie skonczyla ledwie pare lat wstecz.
Radni z przemyśla są zajęci czesaniem kasy a nie wyborcami . Miesiąc przed wyborami znowu sobie przypomną sobie o mieszkańcach i odkurzą przechowywane kłamstwa z poprzednich lat. A ten głupi naród znowu uwierzy tym kłamcom i znowu na nich zagłosują . Kiedy mieszkańcy z przemyśla zrozumieją to ze są robieni w bambuko przez radnych regularnie co wybory.
W Przemyślu mogli by kręcić filmy z II wojny i z latach powojennych . Nie trzeba inscenizacji tak syf .
No tak z tym się zgadzam, gdzie są pozostali? Widocznych z tego okręgu jest przynajmniej jak na teraz tylko jeden. W całym mieście może dwóch, trzech. U nas tak jest, że jeśli ktoś coś robi to się go krytykuję, więc może dlatego jest jak jest....
Brawo! W koncu bedzie!
Dlaczego żaden Radny oprócz Radnych Kamińskiego i Kuleja nie interesują się okręgiem nr 1 z którego startowali dlaczego żadnego z nich nie interesują np. spotkania Rad Osiedla SKANDAL !!!
W jakim celu