Reklama

Przy św. Jana w Przemyślu będzie kamera obrotowa

Przy ulicy św. Jana w Przemyślu zamontowana zostanie kamera obrotowa o znacznie większym zasięgu niż planowana do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

O zmianę propozycji, zgłoszonych do miasta przez Zarząd Osiedla nr 5 „Salezjańskie”, poprosili sami mieszkańcy. Ze względu na liczbę mieszkańców osiedle otrzymało do dyspozycji[paywall] 48 tys. zł. Pierwotnie planowano zrealizować dwie inwestycje: wybudować nowoczesny plac zabaw dla dzieci przy ul. Glazera, pomiędzy budynkami nr 24 a nr 26, w miejscu obecnego placu zabaw oraz zainstalować dwie kamery punktowe na terenie osiedla. Jednak Straż Miejska – po szczegółowej analizie zaproponowanych miejsc – uznała, że ze względu na konfigurację terenu oraz bujną roślinność zainstalowane kamery będą miały bardzo ograniczoną widoczność, więc taka inwestycja byłaby wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Reklama

Będzie kamera obrotowa

Przedstawiciele zarządu osiedla, po konsultacjach z mieszkańcami, zaproponowali inne rozwiązanie – zainstalowanie i zamontowanie kamery, która będzie podłączona bezpośrednio do monitoringu miejskiego. Będzie to kamera obrotowa i zostanie umiejscowiona przy ul. św. Jana. Jej pole widzenia będzie bardzo duże. W tym miejscu znajdują się m.in.: szkoła, kościół, przejścia dla pieszych, skrzyżowania, punkty handlowe, usługowe czy przystanki autobusowe.

– Wzięto pod uwagę fakt, że systematycznie dochodziło w tym rejonie do: włamań, wtargnięć na teren szkoły w porach nocnych, dewastacji mienia, w tym nowych przystanków autobusowych. Na tym odcinku ulicy znajduje się kilka przejść dla pieszych, także takie, z których korzystają dzieci idące do i ze szkoły. Instalacja monitoringu jest bardzo potrzebna, a jej koszt to około 15 tysięcy złotych – tłumaczy wiceprzewodniczący zarządu osiedla, radny Maciej Kamiński.

Będzie plac zabaw

Dla zwiększenia atrakcyjności osiedla i poszerzenia oferty dla najmłodszych mieszkańców na jego terenie powstanie nowy plac zabaw, pomiędzy budynkami nr 24 a nr 26 przy ul. Glazera. – To istotna sprawa, bo mimo że na osiedlu jest kilka placów zabaw, w tym jeden z nowocześniejszych przy Szkole Podstawowej numer 4, w górnej części osiedla i ulicy Glazera nie ma ani jednego. A że w ostatnim czasie na naszym osiedlu jest coraz więcej rodzin z małymi dziećmi, nowoczesny plac zabaw jest niezbędny – dodał M. Kamiński.

Reklama

Szacowany koszt to ponad 30 tys. zł.

Montaż kamery obrotowej o szerokim zasięgu jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w tamtym rejonie. Mieszkańcy ulicy Glazera od dawna narzekają, że na swoim osiedlu, zwłaszcza w godzinach wieczornych czy nocnych, nie czują się bezpiecznie.

– Owszem, w naszym mieście przybywa kamer, które podłączone są do monitoringu miejskiego, ale tych o tak szerokim zasięgu jest niewiele. Brakuje ich na przykład na Kmieciach, osiedlu Warneńczyka czy Rycerskim. Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest bardzo ważne, a miejski monitoring niewątpliwie do tego się przyczynia – podsumował M. Kamiński.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2018-01-21 19:54:01

    Brawo! W koncu bedzie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec okręgu nr 1 - niezalogowany 2018-01-21 20:12:57

    Dlaczego żaden Radny oprócz Radnych Kamińskiego i Kuleja nie interesują się okręgiem nr 1 z którego startowali dlaczego żadnego z nich nie interesują np. spotkania Rad Osiedla SKANDAL !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2018-01-21 20:22:13

    W jakim celu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama