W dzień Objawienia Pańskiego po raz 4. W gminie Przeworsk odbył się Orszak Trzech Króli – wciąż tradycyjny i uroczysty, choć z obostrzeniami.
– Mędrcy przybyli na koniach z trzech różnych stron świata wraz ze swoimi miniorszakami do żywej szopki, gdzie[paywall] oddali pokłon Świętej Rodzinie. W tę rolę wcielili się mieszkańcy Ujeznej – Sylwia i Krzysztof Czwakiel z synkiem Adasiem – opowiada Justyna Solarz, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Orszaki były mini z racji reżimu społecznego – każdemu z monarchów towarzyszyć mogła jedynie czteroosobowa świta.
– Podczas jasełek mieszkańcy gminy unaocznili tajemnice Bożego Narodzenia, a Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary: mirrę, kadzidło i złoto. Potem Grupa Kolędnicza „Raj” z Ujeznej przybliżyła zwyczaj kolędniczy. Wspólne świętowanie zwieńczyła uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej, której przewodniczył ksiądz Henryk Rykała. Nie zabrakło również pięknej tradycji wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim za udział i radosne świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego – mówi J. Solarz.
Organizatorami wydarzenia, którego celem jest promowanie polskiej tradycji kolędniczej i wartości chrześcijańskich, byli wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z lokalną społecznością. Patronat honorowy objął metropolita przemyski abp Adam Szal.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze