Reklama

Przybyli z różnych stron świata, by złożyć ukłon Dzieciątku [ZDJĘCIA]

W dzień Objawienia Pańskiego po raz 4. W gminie Przeworsk odbył się Orszak Trzech Króli – wciąż tradycyjny i uroczysty, choć z obostrzeniami.

– Mędrcy przybyli na koniach z trzech różnych stron świata wraz ze swoimi miniorszakami do żywej szopki, gdzie[paywall] oddali pokłon Świętej Rodzinie. W tę rolę wcielili się mieszkańcy Ujeznej – Sylwia i Krzysztof Czwakiel z synkiem Adasiem – opowiada Justyna Solarz, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Orszaki były mini z racji reżimu społecznego – każdemu z monarchów towarzyszyć mogła jedynie czteroosobowa świta.

– Podczas jasełek mieszkańcy gminy unaocznili tajemnice Bożego Narodzenia, a Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary: mirrę, kadzidło i złoto. Potem  Grupa Kolędnicza „Raj” z Ujeznej przybliżyła zwyczaj kolędniczy. Wspólne świętowanie zwieńczyła uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej, której przewodniczył ksiądz Henryk Rykała. Nie zabrakło również pięknej tradycji wspólnego kolędowania. Dziękujemy wszystkim za udział i radosne świętowanie uroczystości Objawienia Pańskiego – mówi J. Solarz.

Reklama

Organizatorami wydarzenia, którego celem jest promowanie polskiej tradycji kolędniczej i wartości chrześcijańskich, byli wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z lokalną społecznością. Patronat honorowy objął metropolita przemyski abp Adam Szal. 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama