Reklama

Przygotowują się na spotkanie z papieżem

21/03/2016 17:42

Obchody Niedzieli Palmowej w Przemyślu miały w tym roku bardziej uroczysty charakter. Ulicami starego miasta przeszła kilkusetosobowa procesja, którą tworzyli głównie młodzi ludzie.

Decyzją św. Jana Pawła II od 31 lat Niedziela Palmowa w Kościele katolickim jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. W archidiecezji przemyskiej obchody tego święta organizowane są co roku naprzemiennie w różnych miastach. W tym roku odbyły się w Przemyślu. Wydarzenie rozpoczęło się na placu Niepodległości[paywall], przy pomniku papieża Polaka. Tam zostały poświęcone palmy, następnie procesja ze śpiewem wyruszyła ul. Franciszkańską, Asnyka i Katedralną do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela. Liturgii przewodniczył abp Józef Michalik. W homilii mówił, że młodzi ludzie mogą się zdobywać na czyny wielkie, ale muszą zaczynać od najmniejszych i codziennych. – Zaczynaj od miłości do twojego brata i siostry. Podziel się czymś, pokonaj swój egoizm, opanuj niecierpliwość, nerwy, brzydkie słowo, pokaż gotowość przebaczenia, cierpliwości, wspaniałomyślności. Podziel się sercem, tym, co masz. Podziel się czasem, cierpliwością. Od najmniejszych rzeczy trzeba zaczynać pokonywanie własnego egoizmu – powiedział metropolita przemyski.
Celebracja Niedzieli Palmowej była w tym roku przystankiem na drodze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama