Przemyskie Centrum Wolontariatu sekcja Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu po raz 8. pierwszego dnia wiosny, 21 marca, rusza z happeningiem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminki dla młodzieży i dzieci”.
Akcja potrwa w g. od 10 do 15 na przemyskim Rynku. Uczniowie przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą rywalizować w zbiórce odpadów wtórnych o trzy Specjalne Nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla. Każdy, kto odda odpowiednią ilość odpadów, otrzyma jabłka, a za zużyte baterie – cukierki. Zapraszamy!
PROGRAM
Rynek Starego Miasta, środa, 21 marca:
godz. 10.00 – uroczyste otwarcie happeningu przez Prezydenta Miasta oraz współorganizatorów i sponsorówAKCJI
„Segregacja”- występy uczniów przemyskich szkół podstawowych Otwarcie wystawy prac plastycznych na temat segregacji śmieci (Plansze przed Urzędem Miast. Ocena prac przez Jury konkursowe, wręczeni nagród i wyróżnień).(Prosimy dyrekcje przedszkoli i szkół o dostarczenie prac plastycznych i wierszy uczniów w dniu 19 marca 2018 r. w godz. 10.00- 13.30 do biura Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i regionu, Rynek 5, II p.)
godz. 10.30 – Piosenki o ochronie środowiska ”- występy uczniów przemyskich szkół i przedszkoli
godz. 11.00 – Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Sposób na domowe odpady”;
godz. 11.30- 12.30 – Udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia” – pokazy
Grupy Ratownictwa Medycznego PCK w Przemyślu
godz. 12.30 – Międzyszkolny Pokaz Mody Ekologicznej (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie) – ocena strojów ekologicznych i wręczenie nagród i wyróżnień.
godz. 13.30 – „ Ekologia i recykling” – finał konkursu poetyckiego dla dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych (ogłoszenie wyników)
godz. 14.30 – Podsumowanie Akcji i wręczenie nagród oraz certyfikatów uczestnictwa dla szkół
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Jakie wyniki?