Reklama

Przypomnieli tradycję bali oficerskich [ZDJĘCIA]


Przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu jarosławskiego w piątek, 16 stycznia bawili się na Balu Oficerskim, który był okazją do wspólnego świętowania, ale także sposobnością do podkreślenia etosu służby, honoru i patriotyzmu, od pokoleń wpisanych w historię polskiego munduru. Gościem honorowym wydarzenia był starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.


Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli różnych formacji mundurowych, samorządu oraz licznie przybyłych zaproszonych gości, wśród których – prócz starosty K. Dziukiewicza – znaleźli się m.in.: poseł Tadeusz Chrzan, burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz i jego zastępca Magdalena Lehnart.

Atmosfera balu nawiązywała do tradycji bali oficerskich, z których słynął niegdyś Garnizon Jarosław, obecny na terenie Jarosławia w latach 1918 – 1939. Jego funkcjonowanie w miejskiej przestrzeni miało pozytywny wpływ na rozwój miasta, a jego liczna załoga wpisała się w rozkwit gospodarczy, społeczny, kulturalny i sportowy Jarosławia. Z obecności wojska korzystali bowiem mieszkańcy miasta i okolic, prowadząc działalność gospodarczą i świadcząc usługi na rzecz garnizonu i żołnierzy.

Reklama

Tegoroczny bal oficerski był okazją do podkreślenia roli oficerów i funkcjonariuszy w budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz w pielęgnowaniu wartości, na których opiera się służba Ojczyźnie, o czym wspomniał w swoim przemówieniu starosta K. Dziukiewicz. Niepisana tradycją takich bali w Jarosławiu jest część artystyczna, którą podobnie jak rok temu przygotowali tancerze z Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu, tworząc oprawę godną wydarzenia. Za oprawę muzyczną odpowiadał natomiast zespół Pro Life.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/01/2026 19:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama