Na 15 przystankach w ścisłym centrum miasta będą się mogły zatrzymywać tylko autobusy MZK. Efekt zmian może być taki, że pasażerowie spoza Przemyśla nie będą mogli na nich wysiąść z autobusu innego przewoźnika.
Zmiana jest konsekwencją uchwały rady miejskiej przyjętej w 2013 r. Ostatnie pozwolenia do zatrzymywania się na 15 przystankach w centrum kończą się 31 grudnia 2016 roku. Wśród przystanków „na wyłączność” MZK znajdzie się m.in. ul. Jagiellońska, Słowackiego LO, Grunwaldzka – plac Konstytucji, Wybrzeże Wilsona.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>... często nie zachowywali właściwej kultury, stwarzając niebezpieczne sytuacje – wyjaśnia wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hayder <<Ta "nasza władza" jak już coś wymyśli to nie wiadomo śmiać się, płakać czy wściekać?Strażnicy miejscy też często nie zachowują właściwej kultury a już pasażerowie na przystankach to dopiero. Tak 'bezrozumując' należałoby to wszystko zlikwidować, włącznie z pasażerami - po co mają zanieczyszczać autobusy MZK.
Brak pomysłu na politykę komunikacyjną miasta to też jakiś pomysł. A, że do kasy od przewoźników, którzy już się zatrzymywać nie mogą kasa nie będzie płynęła...
Wreszcie czas zrobić porządek,sam widziałem jak prywaciarze "kasuja" klijentów,a autobus nie może wjechac na przystanek,brawo
Cześć! Najpierw coś o mnie. mam 20 lat, studiuje pewien techniczny kierunek na Polibudzie w Rzeszowie. Podczas wyborów Prezydenta Przemyśla, byłem za granicą, czego żałuje bo nie mogłem oddać swój głos. Mam dosyć tego co tu się dzieje: a) kompleks wojskowy - strzelnica - sprzedany. Komu? chyba mówić nie muszę. b. pewna sieć sklepów - sklep co 10m... porażka! A siedziba przy konsulacie... zero podejrzeń (ironia) c) komunikacja nędzna d) zero produkcji! e) zero wsparcia dla inicjatyw proobronnych (rozmowy z komendantami związków nic nie dały - mamy sprzedanego UA prezydenta) Obwodnica zachodnia? Od Rzecznej? Niedorzeczne! To po co ta kładka? Więc pozostaje chyba tylko okolica tej żółtej rury nad Sanem. Po co to piszę? Do odwołania potrzeba 5 osób !! Które zbiorą się i zorganizują referendum! Może warto się wykazać? Niestety inicjatywy młodych osób bardzo często nie mają poparcia... Może w końcu czas pokazać kto ma tu władzę?
Jeśli chodzi o Rzeczną. Temat już nieaktualny - niestety. Chociaż mógłbym się na upartego poświęcić, wykupić te wszystkie śmieszne mieszkania w blokach wzdłuż niej i zgodzić się na budowę :> - obwodnica bliżej Ostrowa ma jest teraz planowana.
I bardzo dobrze. Ta prywaciarska swołocz nie przestrzega żadnych norm, w tym przepisów o ruchu drogowym. Stan ich "taboru" przypomina komunikację w Afganistanie. Czas ten obciach wyrugować z ulic miasta.
Zrobić w mieście jedno miejsce"lotnisko"dla wszystkich prywaciarzy ,każdy bedzie wiedział gdzie wsiada i wysiada,wtedy nawet ITD nie bedzie miała problemów z tymi złomami,palacymi kierowcami i jeżdżacymi poza rozkładem jazdy,nie sztuka stanać "byle jak" w zatoczce i mieć innych w d....
stan pełnoletnich człekowozów też daje dużo do myślenia. Nie wystarczy tylko czerwona farbą te rzęchy pomałować typu MZK= śmierć, ale to czym wożą ludzi i kto wozi tych ludzi? Bo za kase w Jarosławiu to każdemu podbiją uprawnienia na wożenie żywego towaru, tak jak robią złotówkom co maja 75 lat plus!
Bezrobocie się panoszy, zamiast ułatwiać ludziom dojazd do pracy to tylko kłody pod nogi. Na MZK nie ma co liczyć, jeżdżą wtedy kiedy nie trzeba, albo w ogóle do niektórych wiosek nie docierają.
Bezpieczeństwo? Jakie bezpieczeństwo! Przecież to jawna kpina z obywateli! Nie korzystam ani z busów, ani - dzięki Bogu - z "usług" MZK, ale uważam, że to co wyprawia Miasto, kłamiąc na dodatek, że ta uchwała jest podyktowana bezpieczeństwem, to drwina z ludzi i kierowcy busów powinni głośno i stanowczo zaprotestować blokując glowne ulice naszego miasta, a później powinni przenieść swój protest i sparaliżować działanie Urzędu Miasta. Panie Choma, od dawna byłem i głosowałem za Panem, ale po tym numerze gwarantuję, że to było ostatni raz. Nie rób sobie Pan jaj z ludzi
Mnie ciekawi dlaczego wobec takiej sytuacji powiat jako organizator transportu na terenie powiatu, nie porozumiał się z Urzędem Miasta aby wspólnie organizować komunikację na terenie zarówno miasta jak i gmin (tak jak to robi np. Gmina Wiejska Przemyśl). Mieszkańcy okolicznych miejscowości mogliby zyskać możliwość jazdy "na jednym bilecie" komunikacją podmiejską i miejską, a mieszkańcy Przemyśla mogliby korzystać ze zwiększonej ilości połączeń na terenie miasta w ramach jednego systemu. Takie wzajemne kłótnie o komunikację mogą skutkować tylko tym, że zniechęci ona ludzi do korzystania z transportu publicznego, czyli będą jeszcze większe korki i problemy z parkowaniem. Dobrze zorganizowana komunikacja miejska i podmiejska może też być pośrednio sposobem na walkę z bezrobociem (im lepiej jest zorganizowana tym dalej możemy bezproblemowo zajechać).
>>... często nie zachowywali właściwej kultury, stwarzając niebezpieczne sytuacje – wyjaśnia wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hayder <<Ta "nasza władza" jak już coś wymyśli to nie wiadomo śmiać się, płakać czy wściekać?Strażnicy miejscy też często nie zachowują właściwej kultury a już pasażerowie na przystankach to dopiero. Tak 'bezrozumując' należałoby to wszystko zlikwidować, włącznie z pasażerami - po co mają zanieczyszczać autobusy MZK.
Brak pomysłu na politykę komunikacyjną miasta to też jakiś pomysł. A, że do kasy od przewoźników, którzy już się zatrzymywać nie mogą kasa nie będzie płynęła...
Wreszcie czas zrobić porządek,sam widziałem jak prywaciarze "kasuja" klijentów,a autobus nie może wjechac na przystanek,brawo