Reklama

Psa trzeba było jednak ratować! Jest decyzja sądu

31/12/2014 14:09

Na łamach Życia Podkarpackiego przedstawiliśmy niedawno dramatyczną historię psa Atosa, opowiedzianą przez jego właściciela Michała Szulara z Żurawiczek. Dotyczyła ona zdarzenia, w wyniku którego zwierzę przez ponad godzinę cierpiało unieruchomione pod rozgrzaną miską olejową samochodu, gdyż policjanci nie pozwolili go wyciągnąć aż do przyjazdu weterynarza, a następnie użyli wobec właściciela psa gazu.

Michał Szular z Żurawiczek był zaskoczony brakiem reakcji funkcjonariuszy w obliczu cierpienia zwierzęcia. Pies, po potrąceniu przez samochód, ponad godzinę pozostawał pod gorącą miską olejową. Michał Szular i jego sąsiad chcieli wyciągnąć czworonoga, zanim przyjedzie weterynarz, gdyż skamlał z bólu. Funkcjonariusze się na to nie zgodzili, a po ostrej wymianie zdań z właścicielem psa dwukrotnie potraktowali go gazem. M. Szular trafił na pogotowie z oparzeniami twarzy i szyi, a pies do weterynarza. Właściciel psa nie mógł się pogodzić z karą, jaką nałożyli na niego funkcjonariusze, bo jego zdaniem mocno przekroczyli swoje uprawnienia. Sprawa rozstrzygnęła się 2 grudnia br. w oddziale zamiejscowym Sądu Rejonowego w Przeworsku. 

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu, sędzia sądu okręgowego Małgorzata Reizer: – Obwiniony Michał Sz. został pierwotnie skazany wyrokiem nakazowym z dnia 23 października bieżącego roku. Sąd uznał go winnym w przypadku dwóch wykroczeń, o które był obwiniony: używania słów wulgarnych w miejscu publicznym i nieudzielenia funkcjonariuszowi policji informacji co do swojej tożsamości. Sąd skazał Michała Sz. na karę grzywny w wysokości 400 zł i zasądził od niego koszty. Obwiniony złożył sprzeciw. Na wyznaczonej rozprawie 2 grudnia Michał Sz. złożył wniosek, aby bez przeprowadzenia postępowania dowodowego wymierzyć mu karę nagany oraz zwolnić z kosztów postępowania sądowego, czyli dobrowolnie poddał się karze. – Sędzia do zdarzenia podszedł po ludzku, ze zrozumieniem, a sprawa zakończyła się ugodą, za co jestem wdzięczny – skomentował werdykt M. Szular. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości