Reklama

PSZOK w Krzywczy oddany do użytku

Prawie 3 mln zł wyniosła inwestycja, której uroczyste otwarcie miało miejsce 29 września br. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krzywczy została oficjalnie zakończona.

Obiekt przyczyni się do zachowania porządku w gminie, dając mieszkańcom możliwość zdeponowania odpadów komunalnych, których nie można inaczej zutylizować. Powstające coraz częściej PSZOK-i mają na celu również zabezpieczenie terenów gmin i powiatów przed powstawaniem tzw. dzikich wysypisk.

Krzywiecki punkt został poświęcony przez ks. Janusza Wilusza – proboszcza parafii w Krzywczy. Świadkami jego otwarcia byli m.in. wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, dyrektor ds. relacji społecznych BGK Piotr Olszówka, przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Wojciech Bobowski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz, przedstawiciele krzywieckiego samorządu, wykonawcy i projektanta, a także lokalni przedsiębiorcy.

Reklama

Inwestycja została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Powstały: budynek o powierzchni zabudowy 486,30 m kw. wraz z niezbędną infrastrukturą, budynek garażowo-socjalny, wiata i boksy na odpady. W obiekt wbudowana została również zewnętrzna waga najazdowa.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama