Reklama

Punkt pogotowia ratunkowego w Sieniawie?

19/01/2019 14:00

To prawdopodobne. Od 1 marca br. obowiązywać będą nowe wojewódzkie plany działania systemu państwowego ratownictwa medycznego. Władze powiatu przeworskiego chcą u siebie sprawnego działania tego systemu i wnioskują, by karetka stacjonowała w Sieniawie.

Zmiany w systemie związane są z nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W ich wyniku NFZ będzie zawierał w całym kraju nowe umowy na udzielanie świadczeń przez zespoły ratownictwa medycznego. Nim jednak to się stanie, konieczne jest stworzenie planu działania ratownictwa medycznego w całym województwie[paywall] . Taki dokument przygotował wojewoda podkarpacki i przekazał do zaopiniowania władzom powiatów. W ramach propozycji wojewody na ziemi przeworskiej miałyby działać trzy zespoły ratownictwa medycznego – dwa w Przeworsku i jeden w Kańczudze. – W ocenie Zarządu Powiatu Przeworskiego w planie nie została uwzględniona specyfika ukształtowania powiatu przeworskiego. Rzeczywisty czas oczekiwania na karetkę pogotowia w gminie Sieniawa i Adamówka przekracza wyznaczone standardy – informuje J. Mazur, wicestarosta przeworski. Stąd też starania o zmianę wstępnych założeń planu wojewody. – Zarząd powiatu zwrócił się do wojewody podkarpackiego z prośbą o utworzenie w Sieniawie takiego punktu z dodatkowym zabezpieczeniem technicznym i etatowym – dodaje. Pomysł ten popierają wójt gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz oraz burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś. Obaj złożyli wnioski o utworzenie na terenie ich gmin punktu stacjonowania karetki pogotowania ratunkowego, ale – jak się zdaje – bardziej prawdopodobny jest wariant sienaiwski. Burmistrz Sieniawy zadeklarował już zapewnienie punktu lokalowego oraz pokrycie kosztów jego utrzymania na potrzeby stacjonowania karetki. Na razie nic jeszcze nie jest przesądzone. – Obecnie nie znamy stanowiska wojewody w tej sprawie – kończy wicestarosta.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-01-22 15:50:57

    Póki, co to lepszą sieć placówek mają zakłady pogrzebowe, a i pewnie czasy dojazdu krótsze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama