Reklama

„Pusta ręka” Michała. Brąz w Wieliczce

Wieliczka była gospodarzem Mistrzostw Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate kyokushin. Bardzo dobrze w nowej kategorii wiekowej zaprezentował się zawodnik Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin Michał Igielski.

Do rywalizacji stanęło 107 licencjonowanych zawodników z 40 klubów, zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. W mistrzostwach zaprezentował się jeden karateka Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu Michał Igielski. Udział w zawodach tej rangi był dla niego pierwszą rywalizacją na otwarcie sezonu 2020 – 2021 i jednocześnie debiutem w kategorii senior, czyli wśród zawodników powyżej 18 lat.

Michał pokazał bardzo dobry poziom. Był doskonale przygotowany, czego skutkiem było zdobyciem 3. miejsca w konkurencji kumite (waga 65 kg). Wynik ten cieszy szczególnie, przygotowania do zawodów odbywały się bowiem w dużym reżimie sanitarnym, było trudne i stanowiło wyzwanie zarówno dla zawodnika jak i trenerów.

Reklama

Starcia w czasie mistrzostw z dorosłymi zawodnikami stanowiło spore obciążenie. M. Igielski walki rozegrał pierwszy raz w formule full contact, czyli w pełnym, bezpośrednim zwarciu, bez użycia jakichkolwiek ochraniaczy tułowia, nóg, głowy i rąk. Był o to karate w czystej postaci (kara te, czyli pusta ręka), pełne emocji i szczęśliwie zakończone na podium. Gratulujemy!


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pk - niezalogowany 2020-11-14 18:00:39

    Gratulacje 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Basia - niezalogowany 2020-11-16 23:21:03

    Brawo Michał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama