Wieliczka była gospodarzem Mistrzostw Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate kyokushin. Bardzo dobrze w nowej kategorii wiekowej zaprezentował się zawodnik Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin Michał Igielski.
Do rywalizacji stanęło 107 licencjonowanych zawodników z 40 klubów, zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. W mistrzostwach zaprezentował się jeden karateka Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu Michał Igielski. Udział w zawodach tej rangi był dla niego pierwszą rywalizacją na otwarcie sezonu 2020 – 2021 i jednocześnie debiutem w kategorii senior, czyli wśród zawodników powyżej 18 lat.
Michał pokazał bardzo dobry poziom. Był doskonale przygotowany, czego skutkiem było zdobyciem 3. miejsca w konkurencji kumite (waga 65 kg). Wynik ten cieszy szczególnie, przygotowania do zawodów odbywały się bowiem w dużym reżimie sanitarnym, było trudne i stanowiło wyzwanie zarówno dla zawodnika jak i trenerów.
Starcia w czasie mistrzostw z dorosłymi zawodnikami stanowiło spore obciążenie. M. Igielski walki rozegrał pierwszy raz w formule full contact, czyli w pełnym, bezpośrednim zwarciu, bez użycia jakichkolwiek ochraniaczy tułowia, nóg, głowy i rąk. Był o to karate w czystej postaci (kara te, czyli pusta ręka), pełne emocji i szczęśliwie zakończone na podium. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratulacje
Brawo Michał