Reklama

Rację mają nasi

09/10/2016 07:24

Jak zwykły laik powinien potraktować sytuację, w której dwaj specjaliści w tej samej dziedzinie wydają całkowicie różne opinie? U mnie w takich sytuacjach pojawia się przekonanie, że przynajmniej jedna strona gra nie fair i dla mniej lub bardziej szemranych celów oszukuje sama siebie, a przy okazji całą resztę. W efekcie przestaję wierzyć obu ekspertom, a w dalszej perspektywie wszystkim, którzy usiłują wbić do mojej świadomości swoje racje.

Utwierdza mnie w tym ostatni przypadek związany z oceną bezpieczeństwa w jednym z jarosławskich przedszkoli. Ekspert w zakresie budownictwa, będący biegłym sądowym, ocenił, że budynek nie spełnia norm przeciwpożarowych. Sąd opinię przyjął. Miejscowe służby oceniły, że spełnia. Burmistrz na ich opinii się oparł. Wyszło, że sąd swoje, a burmistrz swoje. Kiedyś specjaliści orzekli, że gimnazja są najlepsze. Teraz oceniają, że są złe. Historia zmienia się tak radykalnie, że aż w oczy razi. Żyjemy w zawierusze emocjonalnej, politycznej, a nawet ekonomicznej. Autorytety przepadły. Zastąpiono je robiącymi wodę z mózgu. Pozostaje mieć swoje zdanie i tylko tego się trzymać. Zapomnieć o tym, że czasem przydałby się ktoś, kogo możemy za wzór postawić, a odrobina stabilizacji w jakże pożądanej zmienności jest konieczna.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości