Reklama

Rada miasta zamknęła kadencję

19/10/2018 09:30

W czwartek, 11 paździenika, odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady miasta. Uchwała do przegłosowania była tylko jedna, a radni zajęli się przede wszystkim podsumowaniem pracy.

W czwartkowe popołudnie w sali ratusza, gdzie odbyła się 57. sesja rady miasta, atmosfera była bardziej podniosła niż zwykle. Radni spotkali się w tym składzie po raz ostatni i stało się to okazją do podsumowania ostatnich 4 lat ich działalności[paywall] . – W tym czasie rada podjęła 490 uchwał, w tym 115 budżetowych i 63 społeczne oraz 254 gospodarcze i 57 organizacyjnych – wyliczał podczas sesji rady jej przewodniczący T. Kojder. Bilans 4 lat rządów przedstawił też burmistrz L. Kisiel, podkreślając owocność kadencji. Wśród największych jej sukcesów wymienił budowę łącznika z autostradą, zainicjowanie powiększenia cmentarza, zaplanowanie przebudowy oczyszczalni ścieków oraz inwestycji w infrastrukturę. – W dotychczasowych kadencjach nikt nigdy nie przeznaczył takich środków na drogi . I to widać – zapewniał burmistrz, mówiąc o prawie 10 milionach złotych wydanych na modernizację infrastruktury drogowej w obrębie miasta.

Na sesji podjęto też uchwałę zmieniającą statut miasta Przeworska. Zawiera on poprawki dotyczące między innymi zmian, jakie mają zajść w funkcjonowaniu rady miasta od następnej kadencji – a więc elektronicznego liczenia głosów oraz rejestrowania posiedzeń rady. Sam fakt przyjęcia statutu jest o tyle istotny, że Przeworsk jest jednym z pierwszych samorządów w regionie, który poprawki wynikające z nowelizacji ustawy o samorządzie wprowadził.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama