W czwartek, 11 paździenika, odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady miasta. Uchwała do przegłosowania była tylko jedna, a radni zajęli się przede wszystkim podsumowaniem pracy.
W czwartkowe popołudnie w sali ratusza, gdzie odbyła się 57. sesja rady miasta, atmosfera była bardziej podniosła niż zwykle. Radni spotkali się w tym składzie po raz ostatni i stało się to okazją do podsumowania ostatnich 4 lat ich działalności[paywall] . – W tym czasie rada podjęła 490 uchwał, w tym 115 budżetowych i 63 społeczne oraz 254 gospodarcze i 57 organizacyjnych – wyliczał podczas sesji rady jej przewodniczący T. Kojder. Bilans 4 lat rządów przedstawił też burmistrz L. Kisiel, podkreślając owocność kadencji. Wśród największych jej sukcesów wymienił budowę łącznika z autostradą, zainicjowanie powiększenia cmentarza, zaplanowanie przebudowy oczyszczalni ścieków oraz inwestycji w infrastrukturę. – W dotychczasowych kadencjach nikt nigdy nie przeznaczył takich środków na drogi . I to widać – zapewniał burmistrz, mówiąc o prawie 10 milionach złotych wydanych na modernizację infrastruktury drogowej w obrębie miasta.
Na sesji podjęto też uchwałę zmieniającą statut miasta Przeworska. Zawiera on poprawki dotyczące między innymi zmian, jakie mają zajść w funkcjonowaniu rady miasta od następnej kadencji – a więc elektronicznego liczenia głosów oraz rejestrowania posiedzeń rady. Sam fakt przyjęcia statutu jest o tyle istotny, że Przeworsk jest jednym z pierwszych samorządów w regionie, który poprawki wynikające z nowelizacji ustawy o samorządzie wprowadził.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze