Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. W ośrodku wypoczynkowym w Radawie trwają do niego ostatnie przygotowania. We wtorek, 2 kwietnia br., władze gminy przedstawiły raport z ich przebiegu. Rewolucji nie ma, za to kosmetycznych, mniej lub bardziej przyjaznych zmian jest kilka.
Obecnie kończą się prace na zbiorniku wodnym, sercu Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Zalew uporządkowano, odmulono, poprawiono wały. Gmina będzie się starać o status kąpieliska dla zbiornika. – Wiąże się to ze spełnieniem szeregu wymogów, między innymi dotyczących jakości wody – informuje Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica. Jeśli kryteria uda się spełnić, a wójt nie ma wątpliwości, że tak się stanie, Radawa będzie jednym z niewielu obiektów w regionie sklasyfikowanym jako kąpielisko[paywall].
Model imprez kulturalnych nie będzie zasadniczo odbiegał od tego zaproponowanego w latach ubiegłych. W czwartki w Radawie ma być dancing, w piątki kino letnie, w soboty wieczorki tematyczne z gwiazdą o g. 21, w niedziele zaś spotkania z przedstawicielami zaprzyjaźnionych gmin. Kalendarz imprez publikowaliśmy już na łamach naszego tygodnika, w tym miejscu warto tylko wspomnieć, że do Radawy przyjedzie cała plejada gwiazd, m.in.: Wilki, Red Lips, Piotr Cugowski, Baciary, Ich Troje czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Oczywiście najjaśniejszymi wydarzaniem tego harmonogramu są zlot motocyklowy i Dni Radawy. – Zmieniamy trasę przejazdu podczas zlotu. Pojedziemy ładną nową drogą przez Manasterz, Radawę, Nielepkowice, z przystankiem w Szówsku – informuje wójt, przypominając, że to jedna z większych tego typu imprez w kraju. W stosunku do lat ubiegłych urozmaicony jest też program Dni Radawy, choć nadal pozostanie to impreza skupiona wokół koncertów gwiazd. Niestety coś za coś i praktyka biletowania wstępu na ośrodek została utrzymana, a ceny biletów podniesione. – Ze względu na znaczy wzrost rożnego rodzaju kosztów, w tym głównie występu artystów, cena biletu normalnego wzrośnie do 8 zł, a ulgowego do 4 zł. Wejście dla mieszkańców gminy będzie bezpłatne – zapowiada M. Ryznar.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.brawo bardzo to poprawi wizerunek tego "bajora " wszystko w koło pięknieje a zalew to DRAMAT .
uwielbiam tam być, jeszcze ta siłownia dla dorosłych na powietrzu to strzał w 10!!
i tak was Przemyśl pokona festiwalem kapel
Kazik "GULA" z Cienkich już od kilkudziesięciu lat w blokach startowych i się tym nie chwali
brawo bardzo to poprawi wizerunek tego "bajora " wszystko w koło pięknieje a zalew to DRAMAT .
uwielbiam tam być, jeszcze ta siłownia dla dorosłych na powietrzu to strzał w 10!!
i tak was Przemyśl pokona festiwalem kapel