Reklama

Radawa już w blokach startowych

13/04/2019 18:30

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. W ośrodku wypoczynkowym w Radawie trwają do niego ostatnie przygotowania. We wtorek, 2 kwietnia br., władze gminy przedstawiły raport z ich przebiegu. Rewolucji nie ma, za to kosmetycznych, mniej lub bardziej przyjaznych zmian jest kilka.

Obecnie kończą się prace na zbiorniku wodnym, sercu Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Zalew uporządkowano, odmulono, poprawiono wały. Gmina będzie się starać o status kąpieliska dla zbiornika. – Wiąże się to ze spełnieniem szeregu wymogów, między innymi dotyczących jakości wody – informuje Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica. Jeśli kryteria uda się spełnić, a wójt nie ma wątpliwości, że tak się stanie, Radawa będzie jednym z niewielu obiektów w regionie sklasyfikowanym jako kąpielisko[paywall].

Impreza za imprezą

Model imprez kulturalnych nie będzie zasadniczo odbiegał od tego zaproponowanego w latach ubiegłych. W czwartki w Radawie ma być dancing, w piątki kino letnie, w soboty wieczorki tematyczne z gwiazdą o g. 21, w niedziele zaś spotkania z przedstawicielami zaprzyjaźnionych gmin. Kalendarz imprez publikowaliśmy już na łamach naszego tygodnika, w tym miejscu warto tylko wspomnieć, że do Radawy przyjedzie cała plejada gwiazd, m.in.: Wilki, Red Lips, Piotr Cugowski, Baciary, Ich Troje czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Oczywiście najjaśniejszymi wydarzaniem tego harmonogramu są zlot motocyklowy i Dni Radawy. – Zmieniamy trasę przejazdu podczas zlotu. Pojedziemy ładną nową drogą przez Manasterz, Radawę, Nielepkowice, z przystankiem w Szówsku – informuje wójt, przypominając, że to jedna z większych tego typu imprez w kraju. W stosunku do lat ubiegłych urozmaicony jest też program Dni Radawy, choć nadal pozostanie to impreza skupiona wokół koncertów gwiazd. Niestety coś za coś i praktyka biletowania wstępu na ośrodek została utrzymana, a ceny biletów podniesione. – Ze względu na znaczy wzrost rożnego rodzaju kosztów, w tym głównie występu artystów, cena biletu normalnego wzrośnie do 8 zł, a ulgowego do 4 zł. Wejście dla mieszkańców gminy będzie bezpłatne – zapowiada M. Ryznar.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    KRZYSZTOF - niezalogowany 2019-04-13 21:12:13

    brawo bardzo to poprawi wizerunek tego "bajora " wszystko w koło pięknieje a zalew to DRAMAT .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ola - niezalogowany 2019-04-13 21:24:13

    uwielbiam tam być,  jeszcze ta siłownia dla dorosłych na powietrzu to strzał w 10!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cypis - niezalogowany 2019-04-14 07:32:33

    i tak was Przemyśl pokona festiwalem kapel

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama