O zmianę „dramatycznych decyzji dotyczących zamknięcia stoków narciarskich” oraz pomoc dla Przemyśla podobnie jak dla gmin górskich zwrócili się radni miejscy do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Gowina. Apel podpisało 13 z 23 radnych.
Z inicjatywą wystosowania takiego pisma wyszedł Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla. Autorzy wskazują, że w naszym mieście funkcjonuje stok narciarski z 3 trasami i otaczającą go infrastrukturą. Jak zauważają, co roku korzystają z niego narciarze nie tylko z Przemyśla, ale[paywall] także z całego województwa podkarpackiego.
„W bieżącym sezonie zimowym udało nam się otworzyć kompleks już 20 grudnia. Do dnia 27 grudnia z wyciągu narciarskiego skorzystano ponad 31 000 razy. Branża narciarska jest w o tyle trudnej sytuacji, że zima to jedyny okres, w którym stoki mogą działać i liczyć na zysk” – podkreślają. Dodają, że przygotowania do otwarcia stoku zaczynają się dużo wcześniej i generują spore koszty.
„W sezonie zimowym odwiedzający nas turyści korzystają nie tylko z infrastruktury sportowej, ale także z hoteli, pensjonatów czy restauracji, które również odczuwają ogromny ciężar wywołany pandemią wirusa Sars-Cov-2. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do Pana Premiera o niepomijanie Miasta Przemyśla Rządową pomocą dla gmin górskich i stosowanie zasady solidarności dla wszystkich samorządów” – piszą.
„Zimowa branża turystyczna to nie tylko tereny górskie, ale również pozostałe miejscowości położone z dala od makroregionów wysokogórskich posiadających infrastrukturę narciarską” – argumentują.
Przemyscy radni apelują do premiera „o zmianę dramatycznych decyzji dotyczących zamknięcia stoków narciarskich, tym bardziej że stoki, działając w pełnym rygorze sanitarnym, nie są ogniskami zakażeń, a rekreacja na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną oraz pozytywnie wpływa na odporność społeczeństwa, szczególnie teraz w tych trudnych dla nas wszystkich czasach”.
Pod listem podpisali się radni: Marcin Kowalski, Monika Jaworska, Andrzej Zapałowski, Mirosław Majkowski, Tomasz Leszczyński (Wspólnie dla Przemyśla), Bogumiła Nowak (Nasz Przemyśl), Dariusz Lasek, Małgorzata Gazdowicz, Bartłomiej Barczak, Robert Bal (Regia Civitas) oraz Ewa Sawicka, Paweł Zastrowski i Jerzy Krużel (Koalicja Obywatelska).

fot.Paweł Bugira
W tym sezonie przemyski stok działał zaledwie 8 dni, choć warunki pogodowe sprzyjają utrzymywaniu śniegu na trasach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Apel podpisało 13 z 23 radnych. Może ktoś opublikuje listę tych 10 niechętnych Radnych.
Szkoda że nie wstawili się za restauratorami
I słusznie.A dlaczego nie prosicie na kolanach i bijąc pokłony w stylu wschodnim.A swoją droga to Pan Poseł Kasprzyk już znacznie wcześniej zwrócił się z petycją ukazując jednocześnie podłość rządzących w stosunku do naszego miasta
a jak płaci sie ludziom w Przemyslu minimalna, gdy rozbijasz sie nowym BMW to ktoś sie za nich wstawia do Premiera.
tych dziesięciu to pisowcy przecież nie mogą wychylać się powyżej parapetu do tego to doszło koryto =+ TYLKO TO SIE LICZY
Zgadzam się muszą siedzieć cicho jak mysz pod miotła bo jak pan prezes tupnie to spadną że stołków
A mowili, ze nie podpisal. listy tylko PIS !!Tylko ze PIS ma. 4 radnych.To kto jeszcze nie podpisa?Ukrylo sie gdzies 6 radnych.Tez chce liste.
Na Onet pl można oglądać na żywo relacje ze strajku kobiet
A gdzie to Wielki Marszałek Koronny się zapodział, może dalej obrażony Przemyśl i swoje uczucia skierował na Bieszczady, Krosno, Ustrzyki. Oj durne wy "przymyślaki", zamiast przemyśleć i później wybierać, to najpierw wybieracie a później myślicie. A kto korzysta pełną piersią, Rzeszów, Mielec, Krosno, oczywiście Jarosław bo mają posłankę Joannę Szmidt Rodziewicz, a Stalowa Wola mając bardzo dobrego prezydenta Lucjusza Podbereżnego kochającego Pis nad życie dostała z funduszu norweskiego 20 milionów złotych, jednak Stalowa nie podejmowała durnych oświadczeń o strefie wolnej od LBGT. A bezradni w Przemyślu jak zwykle strzelają sobie nie w stopę a naszej mieścinie w czoło podejmując głupie oświadczenia o wolności od kgbt. No cóż w zamian za to Przemyśl dostanie przysłowiowego "wała", zaś dzisiaj tj. 29.01. Stalowa Wola otrzymała gratis na szpital od PGE dodatkowe tysiące złotych, zaś ogłosił to w TV nie kto inny jak budowniczy miasta Przemyśla obecny Prezes Choma. Mówi wam to coś. No cóż na koniec stała mantra, jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram.
Apel powinni skierować raczej do wicepremiera "ds. bezpieczeństwa" bo on de facto rządzi. Pinokio - notoryczny kłamca- (podobnie jak bezobjawowy "adrian") jest marionetką w rękach" żoliborskiego łukaszenki" , czy jak kto woli erdogana.
Stalową Wolą rządzi pupilek tow. Jarosława Rajmundowicza więc się nie dziw, że kasa tam płynie mimo, ze miasto jest potężnie zadłużone co kiedyś wyjdzie mu bokiem. Co do Przemyśla, to tow, Członek już nic nie może, jest zwykłym pionkiem, na krawędzi szachownicy, krok od całkowitego upadku. W tej chwili najważniejszym pisowskiem "namiestnikiem" na nasze strony jest pochodzący z Radymna tow. Krzysztof Sobolewski - szef Komitetu Wykonawczego PiS, który swoją karierę zaczynał w biurze poselskim tow. Członka. Jak coś, to pisać na ten adres choć, prawdę mówiąc, szkoda fatygi bo i tak żadnego efektu z tego nie będzie.
a tak "na marginesie" towarzysz, czy wielu towarzyszy - wcielający społeczną naukę i moralność kościoła katolickiego "w życie" - to rozwodnicy - katolicy. JAJA. I co na to "obłudni" biskupi kk? Casus kurskiego się "kłania".
Tak zwane "gminy górskie" mogą liczyć na "pomoc" w wysokości średnio po ... 2,5 mln zł. O tym władza nie mówi, bo "Miliard" brzmi znacznie lepiej. - Miliardy dostają i jeszcze im źle - komentują fani "dobrej zmiany".
Najważniejsze że wstaliśmy z kolan i państwo nie jest z dykty. A że pieniędzy nie ma to nie problem.
I Ty, człowiek w zaawansowanym już wieku,jak sam tu twierdzisz, wypisujesz takie pierdolety? Nie widzisz że to co się dzieje jest chore? Nie dostrzegasz patologii? Uważasz że powinniśmy mu pomnik postawić czy nazwać jego imieniem ulicę? A może jakiś poeta si ę znajdzie i napisze jakąś pieśń na jego cześć którą grupa emerytów będzie mu nucić pod oknem każdorazowo jak przyjedzie i będzie nocował.? Ogarnij się człowieku.
Pod listem do premiera podpisali się radni: Ewa Sawicka, Marcin Kowalski, Monika Jaworska, Bogumiła Nowak, Dariusz Lasek, Andrzej Zapałowski, Mirosław Majkowski, Tomasz Leszczyński, Małgorzata Gazdowicz, Bartłomiej Barczak, Paweł Zastrowski, Robert Bal i Jerzy Krużel.https://nowiny24.pl/radni-z-przemysla-napisali-apel-do-premiera-mateusza-morawieckiego-prosza-o-zmiane-dramatycznych-decyzji-dotyczacych-zamkniecia/ar/c1-15399078
To się premier uśmiał jak to czytał i aż tylu władnych się podpisało.
Apel podpisało 13 z 23 radnych. Może ktoś opublikuje listę tych 10 niechętnych Radnych.
Szkoda że nie wstawili się za restauratorami
I słusznie.A dlaczego nie prosicie na kolanach i bijąc pokłony w stylu wschodnim.A swoją droga to Pan Poseł Kasprzyk już znacznie wcześniej zwrócił się z petycją ukazując jednocześnie podłość rządzących w stosunku do naszego miasta