Reklama

Radni apelują do premiera o pomoc dla Przemyśla

29/01/2021 16:30

O zmianę „dramatycznych decyzji dotyczących zamknięcia stoków narciarskich” oraz pomoc dla Przemyśla podobnie jak dla gmin górskich zwrócili się radni miejscy do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Gowina. Apel podpisało 13 z 23 radnych.

Z inicjatywą wystosowania takiego pisma wyszedł Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla. Autorzy wskazują, że w naszym mieście funkcjonuje stok narciarski z 3 trasami i otaczającą go infrastrukturą. Jak zauważają, co roku korzystają z niego narciarze nie tylko z Przemyśla, ale[paywall] także z całego województwa podkarpackiego.

„W bieżącym sezonie zimowym udało nam się otworzyć kompleks już 20 grudnia. Do dnia 27 grudnia z wyciągu narciarskiego skorzystano ponad 31 000 razy. Branża narciarska jest w o tyle trudnej sytuacji, że zima to jedyny okres, w którym stoki mogą działać i liczyć na zysk” – podkreślają. Dodają, że przygotowania do otwarcia stoku zaczynają się dużo wcześniej i generują spore koszty.

Reklama

„W sezonie zimowym odwiedzający nas turyści korzystają nie tylko z infrastruktury sportowej, ale także z hoteli, pensjonatów czy restauracji, które również odczuwają ogromny ciężar wywołany pandemią wirusa Sars-Cov-2. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do Pana Premiera o niepomijanie Miasta Przemyśla Rządową pomocą dla gmin górskich i stosowanie zasady solidarności dla wszystkich samorządów” – piszą.

„Zimowa branża turystyczna to nie tylko tereny górskie, ale również pozostałe miejscowości położone z dala od makroregionów wysokogórskich posiadających infrastrukturę narciarską” – argumentują.

Reklama

Przemyscy radni apelują do premiera „o zmianę dramatycznych decyzji dotyczących zamknięcia stoków narciarskich, tym bardziej że stoki, działając w pełnym rygorze sanitarnym, nie są ogniskami zakażeń, a rekreacja na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na kondycję psychofizyczną oraz pozytywnie wpływa na odporność społeczeństwa, szczególnie teraz w tych trudnych dla nas wszystkich czasach”.

Pod listem podpisali się radni: Marcin Kowalski, Monika Jaworska, Andrzej Zapałowski, Mirosław Majkowski, Tomasz Leszczyński (Wspólnie dla Przemyśla), Bogumiła Nowak (Nasz Przemyśl), Dariusz Lasek, Małgorzata Gazdowicz, Bartłomiej Barczak, Robert Bal (Regia Civitas) oraz Ewa Sawicka, Paweł Zastrowski i Jerzy Krużel (Koalicja Obywatelska). 

Reklama


fot.Paweł Bugira
W tym sezonie przemyski stok działał zaledwie 8 dni, choć warunki pogodowe sprzyjają utrzymywaniu śniegu na trasach.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    narciarz - niezalogowany 2021-01-29 17:32:38

    Apel podpisało 13 z 23 radnych.  Może ktoś opublikuje listę tych 10 niechętnych Radnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2021-01-29 18:15:19

    Szkoda że nie wstawili się za restauratorami 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-01-29 18:49:37

    I słusznie.A dlaczego nie prosicie na kolanach i bijąc pokłony w stylu wschodnim.A swoją droga to Pan Poseł Kasprzyk już znacznie wcześniej zwrócił się z petycją ukazując jednocześnie podłość rządzących w stosunku do naszego miasta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama