Reklama

Radni dali zgodę na kolejny pomnik. Wystarczy choćby złotówka...

Prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. Bronisława Mireckiego w Przemyślu Stanisław Szarzyński przygotowuje się do rozpoczęcia zbiórki pieniędzy na budowę pomnika Bohaterów Polskich Termopil.

Na budowę pomnika zgodę wydali już przemyscy radni podczas wrześniowej sesji. „Za” było dziewięć osób. Prawdopodobnie dlatego, że pomysłodawcy zadeklarowali, że na jego wzniesienie nie będą potrzebowali ani złotówki z miejskiej kasy. Jedyne, do czego miasto się zobowiązało, to bieżące utrzymanie obiektu. Pomnik powstanie u zbiegu ulic Zadwórzańskiej i Alei Wolności, tuż przy wjeździe na Most Brama Przemyska na obwodnicy[paywall].

– Pomnik poświęcony będzie bohaterom polskich Termopil, którzy oddali życie w wojnie z bolszewikami w 1920 roku. Miejscowości takich jak: Zadwórze, Dytiatyn i Horpin. To tam Polacy walczyli do ostatniej kropli krwi. Jesteśmy im winni pamięć i wdzięczność. Z całą pewnością monument nie będzie dzielił Polaków i Ukraińców. Będziemy pod nim razem uczestniczyć w uroczystościach – przekonuje S. Szarzyński.

Mam wielką nadzieję, że przemyślanie czynnie włączą się w to przedsięwzięcie – powiedział S. Szarzyński.
Warto dodać, że podczas wspomnianej sesji Rady Miasta Przemyśla przedstawiony został pomysł Przemyskiej Rady Seniorów, która zaproponowała, aby – zamiast budować kolejny monument – przy pomniku Orląt Przemyskich zamontować tablicę upamiętniającą wydarzenia z Zadwórza.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    74 - niezalogowany 2016-10-31 13:59:12

    To jakis popieprzony kraj!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    urzędas - niezalogowany 2016-10-31 14:14:54

    Nie wydali zgody na budowę pomnika. Uznali, za zasadne upamiętnienie "Polskich Termopil". Ewentualna zgoda będzie dopiero po konsultacjach społecznych. A po zgodzie ogłoszony powinien zostać konkurs na projekt pomnika i zagospodarowanie terenu - uchwała nr 61/2015

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2016-10-31 14:20:15

    To nawet zbyt słabe określenie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama