Reklama

Radni nie przyjęli nowych stawek za śmieci!

06/12/2019 19:58

Przemyscy radni nie przyjęli uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami w 2020 r.

Nowe ceny miały wynosić 23 zł za odpady segregowane i 46 zł za niesegregowane. Zgodnie z autopoprawką, ceny dla przedsiębiorstw miały pozostać bez zmian. Zrezygnowano też ze zniżki w wysokości 1 zł dla mieszkańców kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym.

Projekt uchwały wzbudzał wiele emocji i wątpliwości także wśród radnych, którzy nie byli przekonani do podwyżek. Widać to było podczas posiedzeń komisji, które się przedłużały i w nie przynosiły jednomyślności.

Podczas dzisiejszej sesji Grażyna Stojak (KO) zaproponowała przesunięcie dyskusji i głosowania nad tą uchwałą na inny dzień. Zwróciła uwagę, że w innych miastach, np. Krośnie i Stalowej Woli opłaty są dużo niższe. – Jeśli tam mogą być niższe, to dlaczego nie u nas? – pytała. Zasugerowała, że przez kilka dni radni będą mogli lepiej zgłębić ten temat.

Reklama

Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Karol Wilk wyjaśniał natomiast, że w Krosno i Stalowa Wola posiadają własne Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Prezydent przestrzegał natomiast, że jeśli rada nie uchwali nowych stawek do 10 grudnia, zachwieje to systemem odbierania odpadów w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Radni jednak nie dali się przekonać. Za uchwałą zagłosowało 6 radnych z WdP i KO, przeciw było 10 z PiS, Regii i SLD, a 2 z KO wstrzymały się od głosu.

Po głosowaniu Wojciech Bakun stwierdził, że takim głosowaniem radni zafundowali mieszkańcom jeszcze większą podwyżkę, ponieważ trzeba będzie wyłonić firmę "z wolnej ręki", co jest droższym rozwiązaniem. Radni opozycji określili te słowa szantażem ze strony prezydenta i apelowali, aby nie zrzucał winy na nich.

Reklama



Więcej w najbliższym wydaniu Życia Podkarpackiego


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość - niezalogowany 2019-12-06 20:46:51

    ZrobIć sesje wyjazdową na Zielonce z udziałem Kraków Południe !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ros - niezalogowany 2019-12-06 21:03:50

    I bardzo dobrze.Po to wlasnie jest opozycja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ghhg - niezalogowany 2019-12-06 21:06:07

    rzeczywiście opozycji nie chodzi o mieszkańców tylko żeby prezydentowi zrobić na złość...dziecinada

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama