Przemyscy radni nie przyjęli uchwały w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami w 2020 r.
Nowe ceny miały wynosić 23 zł za odpady segregowane i 46 zł za niesegregowane. Zgodnie z autopoprawką, ceny dla przedsiębiorstw miały pozostać bez zmian. Zrezygnowano też ze zniżki w wysokości 1 zł dla mieszkańców kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym.
Projekt uchwały wzbudzał wiele emocji i wątpliwości także wśród radnych, którzy nie byli przekonani do podwyżek. Widać to było podczas posiedzeń komisji, które się przedłużały i w nie przynosiły jednomyślności.
Podczas dzisiejszej sesji Grażyna Stojak (KO) zaproponowała przesunięcie dyskusji i głosowania nad tą uchwałą na inny dzień. Zwróciła uwagę, że w innych miastach, np. Krośnie i Stalowej Woli opłaty są dużo niższe. – Jeśli tam mogą być niższe, to dlaczego nie u nas? – pytała. Zasugerowała, że przez kilka dni radni będą mogli lepiej zgłębić ten temat.
Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Karol Wilk wyjaśniał natomiast, że w Krosno i Stalowa Wola posiadają własne Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
Prezydent przestrzegał natomiast, że jeśli rada nie uchwali nowych stawek do 10 grudnia, zachwieje to systemem odbierania odpadów w pierwszych dwóch miesiącach roku.
Radni jednak nie dali się przekonać. Za uchwałą zagłosowało 6 radnych z WdP i KO, przeciw było 10 z PiS, Regii i SLD, a 2 z KO wstrzymały się od głosu.
Po głosowaniu Wojciech Bakun stwierdził, że takim głosowaniem radni zafundowali mieszkańcom jeszcze większą podwyżkę, ponieważ trzeba będzie wyłonić firmę "z wolnej ręki", co jest droższym rozwiązaniem. Radni opozycji określili te słowa szantażem ze strony prezydenta i apelowali, aby nie zrzucał winy na nich.
Więcej w najbliższym wydaniu Życia Podkarpackiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ZrobIć sesje wyjazdową na Zielonce z udziałem Kraków Południe !
I bardzo dobrze.Po to wlasnie jest opozycja.
rzeczywiście opozycji nie chodzi o mieszkańców tylko żeby prezydentowi zrobić na złość...dziecinada
No co Pan Prezydent sam twierdzi zawsze że koalicja mu nie jest do niczego potrzebna no to ma ! A chamskie i aroganckie zachowanie Radnych ktorzy 10 sekund po głosowaniu wyszli z sali obrad naburmuszeni i wielce obrażeni szlachcice powinni pokazywać w całej Polsce jak o obraz ludzi którzy nie powinni byc Radnymi !!!
podejrzewam, że radni z tzw. współczesnej " neokomuny", gdyby rządził ich towarzysz, bez zmrugnięcia oka głosowali by za tym. Instrukcje z nowogrodzkiej, od towarzysza naczelnika byłyby jasne. A Co tam słychać u naszej towarzyszki Lucy rzuconej z odcinka zdrowia na odcinek województwa ? będzie czy nie będzie szefem? teraz towarzysze i towarzyszki, po swoich rządach w poprzednich kadencjach rżną parryjnego "głupa".
Pomijając te wszystkie przepychanki radnych to najsmutniejsze jest to, że normalni ludzie nie protestują i dają się tak bezczelnie oszukiwać i okradać!!! Przecież stawka 46 zł za wywóz śmieci to jest jeden wielki skandal!!! Przypominam, że przed idiotyczną, złodziejską deformą śmieciową stawka wynosiła 2,41 zł. Mamy tu ponad 190% wzrost ceny śmieci !!! Czy któraś pensja, emerytura, renta (poza tymi co przy korycie) komuś wzrosła przez ten krótki czas o 190% ???!!! Trzyosobowa rodzina za ogrzewanie mieszkania płaci średnio 140 zł miesięcznie - prawie tyle samo będzie płacić za wywóz śmieci!!!Horrendalna paranoja!!!I co się dzieje? A no nic - połowa Narodu i Przemyślaków lubi być robiona w balona, lubi być bezczelnie okradana, rządzący na wszystkich szczeblach rozkładają ręce bo najwięcej do powiedzenia w każdej dziedzinie mają mafie i ci co mają w nich udziały - więc "ciemny lud" się z tego cieszy głosując na pisobolszewików i klaszcze pajacującemu długopisowi. Rządzący, ludzie - walnijcie się w swoje łepetyny zanim przejdziecie do porządku dziennego na tym jawnym zdzierstwem śmieciowym.
Oczywisty chochlik - wzrost o 1900 %.
Dziękujemy PISoBOLSZEWICKIEJ mafii za świetnie skrojoną ustawę do rżnięcia suwerena w du*sko.
Tak się właśnie kończy kiedy jakieś tegie głowy nie myślą o mieście i dobru mieszkańców tylko żeby być przeciw. Ktoś Was wybrał a Wy działacie na jego szkodę bo nie potraficie schować dumy do kieszeni i zagłosować dla dobra miasta tylko jak obrażony przedszkolak tupiecie nóżka bo tak! Proponuję podrzucić tym wszystkim mądrym innaczej śmieci pod drzwi żeby następnym razem zastanowili się czy ważniejsze jest miasto czy duma. Jest mi wstyd za Was mało szanowni radni z PiS, RC i SLD. A Pani niezależna jak głosowała?
Jeszcze raz: to jest podwyżka o 1950 % dokładnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
''Kto z tego napięciaPierdolnie ze szczęścia?Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch.jaDlaczego żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch.jaNo bo żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch.jaZa moją kasę''YOUTUBE.COM - STRACHY NA LACHY - ŻYJĘ W KRAJU
Za czasòw PO litycznej tępoty i złodziejstwa teraz musimy za to wszystko płacić
Wreszcie śmieciu znalazłeś swoje miejsce, w dyskusji o śmieciach.
A zauważyłaś że 46 zł to za niesortowanie śmieci? Nie chce ci się i ktoś to powinien robić za ciebie? Dla opornych powinno być 60 zł i basta!
Winni są rządzący i koalicjanci jest ich więcej w radzie, dlaczego do tego dopuścili? To opozycja ma ratować nieudolne rządy? Skoro nie umieją to niech odejdą.
Przypomnijcie mi za czyjej kadencji oddali gospodarowanie odpadami w ręce zewnętrznego monopolisty? Mamy teraz efekty. Wspomniane Krosno i Stalowa wola przez te 16 lat zrobiły ogromne postępy, a my? Tam ktoś pomyślał i dzisiaj płacą mniej. Nasz wójt, wzorem innych małych wiosek skupił się na układaniu kostki brukowej.
Musimy zrozumieć,ze opłata za wywóz smieci to nowy dotkliwy podatek wprowadzony przez rząd.Jego wprowadzeniem obciążony został samorząd gdzie łaskawie ma niewielkie pole manewru w jego wysokości.Musimy sobie zdawać sprawę,że kasa państwowa jest pusta dokładnie tak samo jak za komuny.Jedynie co zostało to sianie niezgody wśród narodu ogłaszaając swoją dobroć np: w 13 emeryturach dla emerytów z głodowymi emeryturami licząc na to że są na tyle głupi,ze dadzą się na to nabrać.Doszliśmy już do starej maksymy kolonializmu" dziel i rządź" co sie doskonale sprawdza.Tym razem współodpowiedzialnym za to zło uczyniono samorządy.Jedynym zarabiającym na podwyżkach jest tylko i wyłącznie rząd i nikt więcej.
Do wszystkich komentujących : czy Wy ślepi jesteście ? kto pobiera kasę za śmieci ? zobaczcie ile już składowisk śmieci spłonęło ! to jest biznes
Brawo dla radnych, którzy nie poparli podwyżek. Świetne wystąpienia radnych: Kamińskiego, Zapotockiego i Bartczaka!
Tak Radni jak też pan Prezydent w sprawie śmieci mogą jedynie gardłować i nic więcej.Podwyżka na śmieci i to drastyczna i tak zostanie wprowadzona i to w całej Polsce.To jest tylko większy podatek.Koszty śmieci nieznacznie wręcz groszowo uległy zmianie.Wszystko reszta to podatek stanowiący około 60 % opłaty za śmieci.czas to zrozumiec a nie wyżywać się na Radnych czy też panu Prezydencie.Im tylko przypadł "zaszczyt" wprowadzenia opłat w życie uderzenia po kieszeniach tych najbiedniejszych.W niektórych rodzinach podatek za śmieci będzie w skali miesiąca wyższy niż ogrzewanie domu czy mieszkania.Taki drobny paradoks.
Zobaczymy jak Ci przyjdzie rachuneczek co miesiąc na 2 stówy. A może nie masz świadomości, bo jesteś na utrzymaniu starych?
No po roku wyszło jedno: Taki jaki ma zmysł Bakun polityczny takie i wykształcenie ! Poraźką jesteś polityczną chłopcze naszego miasta. A wiecie co zachowanie Radnych Platformy którzy wieczorem dzień przed Sesją byli na naradzie w sprawie śmieci jest beszczelne chamskie i ignoranckie. A szczególnie ten chłopiec z Platformy zadufany i naburmuszony pokazał jaki jest ważniak i odważniek. Nie wracaj chłopcze już na salę obrad !
https://www.fbserwis.pl/onas/aktualnosci/2019/dlaczego-odbior-i-zagospodarowanie-odpadow-wciaz-drozeje/ Masz rację, a niezadowoleni walą na oślep kogo popadnie, nie znając prawdziwych przyczyn wzrostu cen. I zamiast szukać odpowiedzi, to niektórzy znaleźli sobie powód do "bicia", piany także. To takie małostkowe i głupie.
a może koalicjant zmienił zdanie z racji dobrze płatnej pracy. Dziwnie od miesiąca KO głosuje inaczej, a 2 wice zaczęło pracę w 1 firmie(ciekawe kto dla kogo jest szefem)Jeden się wyłamał i brawo chłopak myśli a Sawicka pokazała tylko że jest pionkiem w grze.. Cały ten pis zagłosował przeciw nie podając 1 rozwiązania a skupili się na ataku Prezydenta.. Mieleli czas bo spotkanie było planowane a oni zwyczajnie grają na zwłokę, a może Prezydent musi komuś dać fuchę. Ale wybraliście radnych , nadaja się tylko do selfi na fc..
My segregujemy , a Oni - https://demotywatory.pl/wiecej/4962697/Tak-firmy-sprzatajace-segreguja-smieci-a-ty-szary?fbclid=IwAR36mgQsivvACfejV55cqW1qxRLiABaH58lldHH30FKlNmJ37mE2aDMlag0
Mieszkańcy którzy uczestniczyli w spotkaniach dotyczących opłaty za śmieci doskonale wiedzą skąd się ona bierze. Hipokryzją jest to, że radni PIS, których rząd stoi za tymi podwyżkami głosują przeciw. Chcą spowodować jeszcze większe podwyżki dla mieszkańców, żeby tylko szkodzić "nie swojemu" prezydentowi. Wstyd! Nie po to zostaliście wybrani!
Z okradania miasta trzeba usunąć śmieciarzy z Krakowa!
I wtedy podziękuj rządzącym, bo oni są za to odpowiedzialni, że nie potrafią się dogadać w ważnych dla miasta sprawach. Biora za to pełną odpowiedzialność i jak mają dalej marudzić to lepiej niech odejdą
Widocznie Panowie koalicjanci nie wywalczyli u Bakuna stołków to teraz się mszczą chcąc mu zaszkodzić. Tymczasem radny Błachowicz znalazł pracę w tej samej firmie co Pan Hayder. Przypadek, że POKO zaczyna zmieniać opcje? Sprzedawczyki za stołki!
Proszę wytłumaczyć co znaczy koalicja? Jeżeli przedstawia się fakty, wyliczenia, a ktoś głosuje tylko na złość to o czym to świadczy. Jak Pan nie wie to Panu podpowiem, świadczy to o tym że ktoś chce na tym zarobić. Dlatego robi się pod górkę człowiekowi, który na to nie pozwala. Zakładam się o wszystko, że gdyby Bakun rozdał z 30 stołeczków to grzecznie podnosiliby rączki.
Miasta nikt nie okrada.Wykorztzystuje tylko naszą totalną głupotę a szczególnie naszych wybrańców w poprzednich kadencjach.Masz frajera to go duś.Tym frajerem byli nasi radni poprzednich kadencji
Co znaczy rządzący czy nie rządzący? W radzie jest 23 radnych, każdy powinien głosować dla dobra mieszkańców, a wczoraj 10 zagłosowało przeciwko mieszkańcom tylko po to żeby zrobić na złość prezydentowi. To jest zwyczajne chamstwo kiedy walczy się politycznie kosztem mieszkańców. Podziękujmy radnym PIS i Regii że czekają nas jeszcze większe podwyżki.
Zgadza się świetne! Teraz zamiast 23 zł będziemy płacić 30 zł, albo i więcej. Ale wystąpienia świetne, naprawdę!
W Żurawicy radni PIS przegłosowali 24 i 48 zł, w Gminie Przemyśl radni PIS przegłosowali lub przegłosują 23 i 46 zł, w Przemyślu radni PIS głosują przeciwko bo nie wybrano ich prezydenta. Kosztem mieszkańców walczą o swoje koryto. A nas mieszkańców czekają dzięki nim jeszcze większe podwyżki! Taka prawda!
Kto zgodził się na dzierżawę naszego wysypiska "śmieciarzom z Krakowa". Czy przypadkiem nie Ci sami co teraz głosowali "przeciw" udając zbawców społeczeństwa?
Ten człowiek zadufany w sobie widzacy tylko swoj czubek nosa sam sobie to zafundował. No tak bo Pan Bakun zatrudnia tylko swoich "fachowców", jedna uwielbia żuć gume, a o reszcie szkoda gadać sami inteligrnci Przemyscybale gratulacje po roku taka wtopa polityczna ale założe sie że ten człowieczek bez wykształcenia dalej uważa że sie nic nie stało. Koalicja to jest to Panie Drogi kolego że potrafi przegłosowac nawet trudne czasem decyzje moze niepodobajace sie Mieszkańcom ale czasami tak bywa. A Radni KO no cóż to wybór Bakunika ma swoich wybrańców z KO. A gdzie pan Pawełek był ktory jest taka ślepo zapatrzony w Kukiza co zapomniał na ktora godzine sesja była zwołana. Amatorzy jesteście Kukiziki ...
Tak bo to tylko prezydentowi powinno zależeć na dobru miasta, radni to głupie kozy i jak prezydent im nie da cukierka to zagłosują mu na złość. Zastanów się czasem co piszesz, jeżeli faktycznie mamy takich radnych to lepiej żeby ich nie było bo więcej z tego strat jak pożytku.
Co tu wymagać od radnych, jak niejaki radny Kamiński pyta się : Czy prawdą jest, że od pewnego czasu w naszym Urzędzie Miasta myją się osoby bezdomne? Jeśli tak to dlaczego? Co jest powodem takiej sytuacji? Taką interpelację do prezydenta Przemyśla skierował radny Rady Miejskiej Maciej Kamiński (PiS).A my takich id....tów wybieramy i utrzymujemy. Zamiast zadawać tego typu pytania, lepiej człowieku zaangażuj się w pomoc tym biednym ludziom.
To są koszty rozdawnictwa pisowskiego. Ktos za te wszystkie 500 + musi zapłacić!
To po co Demokracja i wybory do Rady? Mam tu uczyć, że są Ci którzy rządzą i Ci którzy są w opozycji? Wybory wygrał Kukiz i Kukiz bierze pelna odpowiedzialność. Tak samo jak intratne stanowiska tak samo tą wtopę za którą zapłacimy wszyscy. Zagłosowało 10 przeciw. Przypominam że Kukiz + Ko miało 11 głosów, jeżeli nie potrafią się dogadać to niech odejdą i niech rządzi tych pozostałych dziesięciu. "Każdy powinien głosować dla dobra miasta" dorośnijcie w końcu, życie to nie bajka. Jak niebumieja stworzyć koalicji to niech nie zabierają się za rządzenie. Kukiz- dajcie kilka stanowisk KO i macie każde głosowanie po swojej myśli... czy to tak trudno zrozumieć? Zobaczymy kto weźmie PGM. Póki ci wszystko bierze Kukiz to się koalicjant wkur*** tak trudno zrozumieć? Nie umiecie w politykę to się za nią nie bierzcie.
A co stało na przeszkodzie aby ich przegłosować?
Ich wystąpienia wcale nie były świetne tylko polityczne. Głupi ten, kto tego nie widzi!
Czy nie mamy już do kogo się równać, tylko do wiochy Zurawicy?
Przecież liczba mieszkańców miasta co roku maleje wiec smieci powinno być coraz mniej, więc dlaczego opłaty sa coraz drozsze? Czy ktoś potrafi to wyjasnić ?
To wszystko przez idiotyczne zmiany ustaw dokonane przez PiS w 2018 roku . Np. koniczność ekstrawaganckiego sortowania śmieci na 5 frakcji choć dyrektywy UE z 1998 roku dopuszczają sortowanie na 3 frakcje. Jako przedsiębiorca działający w branzy odpadowej od 15 lat mam już dościągłego grzebania przy ustawach o odpadach. To musiało tak się skończyć. P.S. Już doszło do tego , że nikt nie chce kupić folii czy makulatury .
Odpowiedzialność za pożary składowisk próbuje się zwalić na rzekomą mafię sprowadzającą odpady z zagranicy. Przypomnę , że na sprowadzanie odpadów z zagranicy przyzwolenie daje rząd. W samym roku 2019 sprowadzono do Polski z Afryki, Australii i Nowej Zelandii ponad 700 000 ton odpadów za zgodą agend rządowych. Prawdziwą przyczyną podpaleń składowisk jest wprowadzenie przez rząd obowiązku zapłaty za odpady składowane na składowiskach czy nawet magazynach firm dłużej niż 12 miesięcy. Jeśli ktoś ma na hałdzie np. 1000 ton odpadów i z tytułu ich składowania miałby płacić 400 tyś zł za rok opłat to nie dziwne że chce się takiej hałdy pozbyć np. podpalając ją.
Obywatelu! Tematem tego artykulu sa smiecie ,a nie biedni.Wiec nie rob tu wrzutek i nie upokarzaj tych ludzi tylko dlatego bo sa biedni.Po co? Za chwile bedzie druga podwyzka smieci i wtedy zapraszam na forum,bo ja napewno bede juz biedna ,a byc moze i ty tez.Bo skad na to brac?Dla tych co kase maja to nic to,ale Ci co kasy nie maja to co?
Cieszcie się że tylko taka podwyżka w Bielsku-Białej jest krotność tej kwoty (za segregowane)
Tematem jest m.in. postawa radnych, a upokarza swoim pytaniem kto inny. Starajmy się czytać ze zrozumieniem obywatelko, obywatelu.
Do ~jatoja A zwróciłeś uwagę, że ci, którzy są zatrudnieni do sortowania odpadów otrzymują za to wynagrodzenie? Dlaczego więc mieszkańcy mają sortować śmieci za darmo i jeszcze płacić za ich odbiór?
Liczba mieszkańców miasta maleje, ale wzrasta liczba buraków z okolicznych miejscowości, którzy jadąc do miasta wyrzucają śmieci gdzie popadnie, chociaż czasem komuś uda się wyrzucić je nawet do pojemnika. Oczywiście jeżeli burak taki znajdzie.
obydwie strony mają racje ale niemożemy byc szantarzowani wiekrzymi stawkami za śmieci to sie nie zatrzyma
Za trudne decyzje odpowiedzialność musi brać koalicja rządząca. Opozycja, tak jak w poprzednich kadencjach, rzadko kiedy wykazuje się się zrozumieniem dla podwyżek. Problem polega na tym, że okazało się że koalicji nie ma (3 radnych z PO nie obecnych a dwóch się wstrzymało) - chyba że tylko do orderów.
Wiesz gdzie właściciel bedzie miał takie groźby i pikiety?
Jakie tam buraki. Toż to koalicja składająca się w większości z wiejskich chłopców z miejskimi . Co obiecywał Bakun przed wyborami.Odsyłam do ulotki wyborczej Bakuna .
Społeczeństwo które nie spostrzegło ze stało się niewolnikami, dziwi się że jest dojone na wszelkie możliwe sposoby.https://wiadomosci.onet.pl/politico/kraje-zachodniej-europy-ukrywaja-jak-wielkie-maja-zyski-ze-wspierania-krajow-na/sedw6z6 W tym artykule tylko zasygnalizowany jest problem, uczyniono z całej Europy wschodnio- środkowej kolonie a kolonie są po to aby prowadzić gospodarkę rabunkową i łupić tubylców ile się tylko da. Bogacić się mają właściciele tych kolonii. Śmieci są tylko kolejnym środkiem do łupienia. Jednym z całej gamy.
do mieszkaniec jesteś idiotą ostatniego rzędu !!!!! poczytaj gazety , pooglądaj telewizję i wtedy będziesz wiedział skąd są podwyżki!!! SĄ NARZUCONE ODGÓRNIE , jeżeli wiesz co to znaczy!!!!!
Obiektywny - bardzo dobra ocena sytuacji i konkluzja.Prezydencie Bakun - więcej pokory i szacunku do mądrych WYKSZTAŁCONYCH ludzi.
ZrobIć sesje wyjazdową na Zielonce z udziałem Kraków Południe !
I bardzo dobrze.Po to wlasnie jest opozycja.
rzeczywiście opozycji nie chodzi o mieszkańców tylko żeby prezydentowi zrobić na złość...dziecinada