Reklama

Radni PiS manifestują niezadowolenie

09/02/2019 18:30

O odrzuconych poprawkach do budżetu i podwyżkach stawek za odbiór śmieci i podatków od nieruchomości mówili przedstawiciele klubu PiS na briefingu prasowym zwołanym po ostatniej sesji rady miasta.

W czwartkowe przedpołudnie, 31 stycznia, z dziennikarzami spotkali się radni Wanda Czerwiec, Piotr Kozak i Mariusz Walter. W swoim wystąpieniu poruszyli trzy zasadnicze wątki. W. Czerwiec mówiła o odrzuconych poprawkach do budżetu. Wyrażała niezadowolenie z faktu, że większość radnych z rządzącej frakcji nie podeszła do projektu becikowego równie entuzjastycznie co jego autorzy.

Wytykała także rządzącym miastem bierność w staraniach o fundusze na budowę żłobka z programu rządowego „Maluch plus” oraz brak zrozumienie dla inicjatywy budowy nowych lokali socjalnych w mieście. Wtórował jej M. Walter, krytykując podwyżki cen za wywóz odpadów oraz wzrost stawek niektórych podatków od nieruchomości[paywall] .

Nie zabrakło trudnych pytań

Radni tłumaczyli się z faktu, że wszystkie swoje poprawki zgłosili w trakcie sesji budżetowej, żadnej zaś w trakcie prac komisji ją poprzedzających.

– Proces tworzenia budżetu jest wielowątkowy – mówił radny P. Kozak, wyjaśniając, że zgłaszanie poprawek jest jednym z tych wątków, a radni PiS przedłożyli swój zestaw poprawek na sesji, bo po prostu mieli takie prawo. Wytłumaczona została też kwestia niewiedzy niektórych radnych w zakresie poszczególnych punktów budżetu. Radni PiS stwierdzili, że zaproponowana formuła treści uchwały była wprawdzie przejrzysta, ale elementy opisowe zostały zredukowane.

– Wymagania ten budżet spełnia, ale trudno niekiedy stwierdzić, co dany dział zawiera – wyjaśniał M. Walter. – Ja byłem przygotowany, większość radnych też była przygotowana, jeden radny niezbyt dokładnie, ale nie była to wina radnego, tylko uproszczonego budżetu – dodawał.

Wreszcie odpowiedzieli radni na zarzut dotyczący zbyt drastycznych cięć środków na utrzymanie lokali socjalnych i komunalnych. – W budżecie zapisane jest, że dochód z budynków będzie taki sam, jak koszt ich utrzymania. Uważamy, że gospodarka powinna być prowadzona w ten sposób, że budynki powinny przynosić dochód – argumentował M. Walter. Twierdził, że powinny go wypracować lokale użytkowe wynajmowane przez miasto, nie wskazywał jednak, czy zysk ów miałaby generować podwyżka cen najmu czy też obniżenie nakładów na remonty lokali.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-02-09 22:12:15

    Srebrne pozdrowienia :http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24444532,barbara-skrzypek-czyli-pani-basia-od-jaroslawa-kaczynskiego.html#s=BoxOpImg2

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Srebra narodowe - niezalogowany 2019-02-09 23:24:23

    Rządzili w poprzedniej kadencji. Dlaczego wtedy nie zrealizowali pomysłu. Teraz chcą rozdawać kasę na prawo i lewo.Cynizm polityczny.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lusifer - niezalogowany 2019-02-10 03:25:38

    Rozumiem że teraz co sesje będą urzadzać pokaz niezadowolenia na ryku.A gdzi byli jak rzadzili 8 lat?? czemu wtedy nie wpadali na takie "genialne" pomysły dla plebsu tylko ułatwiali sobie. teraz pomysłami dla plebsu to sypią z rekawa co by pokazać jaki to burmistrz i obecna władza jest zła!!!. Tylk oszanowni Pisowcy WY bedąc  w radach TAKŻE OWĄ RADĘ TWORZYCIE  i to idzie także na WASZ koszt .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama