Reklama

Radni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta

01/03/2016 14:24

Podczas ostatniej sesji rady miasta (25 lutego) radni głosowali nad przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Przeworska na lata 2015 – 2022. Jednak nie każdy był za.

Strategia została opracowana przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”. W ramach prac przeprowadzono konsultacje społeczne, mieszkańcy mogli wypełnić także ankiety w wersji elektronicznej oraz papierowej. Strategia zawiera[paywall] charakterystykę i diagnozę aktualnego stanu społeczno-gospodarczego miasta, w tym informacje dotyczące m.in.: ochrony środowiska, infrastruktury społecznej i technicznej, dochodów i wydatków. W dalszej części zawarte są wyniki ankiet, analiza SWOT (badające mocne i słabe strony), misja i wizja miasta, plany strategiczne oraz plany rewitalizacyjne.

– Myślę, że to przyzwoity i solidny dokument, który można uchwalić po to, aby był drogowskazem, w jakim kierunku powinniśmy iść i na jakie gałęzie gospodarki  zwracać uwagę – powiedział burmistrz Leszek Kisiel, podkreślając, że w wielu wypadkach jest to niezbędny dokument do tego, aby móc aplikować o środki z Unii Europejskiej.

Reklama

Radni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta Przeworska na lata 2015 – 2022 niejednogłośnie, 11 było za, 3 wstrzymało się od głosu. Radny Maciej Szewczyk powiedział, że nie do końca spełnia ona jego oczekiwania i że mogła zostać opracowana w urzędzie miasta, a nie przez zewnętrzną firmą za kwotę 10 tys. zł.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama