Podczas ostatniej sesji rady miasta (25 lutego) radni głosowali nad przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Przeworska na lata 2015 – 2022. Jednak nie każdy był za.
Strategia została opracowana przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”. W ramach prac przeprowadzono konsultacje społeczne, mieszkańcy mogli wypełnić także ankiety w wersji elektronicznej oraz papierowej. Strategia zawiera[paywall] charakterystykę i diagnozę aktualnego stanu społeczno-gospodarczego miasta, w tym informacje dotyczące m.in.: ochrony środowiska, infrastruktury społecznej i technicznej, dochodów i wydatków. W dalszej części zawarte są wyniki ankiet, analiza SWOT (badające mocne i słabe strony), misja i wizja miasta, plany strategiczne oraz plany rewitalizacyjne.
– Myślę, że to przyzwoity i solidny dokument, który można uchwalić po to, aby był drogowskazem, w jakim kierunku powinniśmy iść i na jakie gałęzie gospodarki zwracać uwagę – powiedział burmistrz Leszek Kisiel, podkreślając, że w wielu wypadkach jest to niezbędny dokument do tego, aby móc aplikować o środki z Unii Europejskiej.
Radni przyjęli Strategię Rozwoju Miasta Przeworska na lata 2015 – 2022 niejednogłośnie, 11 było za, 3 wstrzymało się od głosu. Radny Maciej Szewczyk powiedział, że nie do końca spełnia ona jego oczekiwania i że mogła zostać opracowana w urzędzie miasta, a nie przez zewnętrzną firmą za kwotę 10 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze