Reklama

Radni znów pokazali figę wójtowi. Gminie przejdzie koło nosa 300 tys. zł?

12/11/2020 17:27

W planach gminy było stworzenie centrum edukacyjno-rekreacyjnego w Ostrowie. Udało jej się nawet pozyskać na ten cel 300 tys. zł dofinansowania. Teraz przedsięwzięcie zawisło na włosku, bo radni nie zgodzili się na jego sfinansowanie.

O tym, że w radzie gminy Radymno nastąpił rozłam, informowaliśmy na przełomie września i października. Od tego czasu wójt Bogdan Szylar nie może być pewny poparcia swoich pomysłów na prowadzenie gminy. Boleśnie przekonał się o tym podczas ostatniej, korespondencyjnej sesji rady, kiedy to radni decydowali o przyszłości projektu budowy obiektu o charakterze sportowo-kulturalnym w Ostrowie[paywall].

Centrum á la orlik

Planowana w Ostrowie inwestycja ma ambitny zakres. Za budynkiem, mieszczącym obecnie szkołę, miałby powstać kompleks sportowy, składający się z boiska do piłki nożnej oraz boiska do gry w koszykówkę, tenisa oraz piłkę siatkową. Plany obejmują stworzenie w tym miejscu jeszcze placu zabaw, ścieżki spacerowej i edukacyjnej, a centrum miałoby, obok obiektów małej architektury, zostać uzupełnione przez amfiteatr, gdzie mogłyby się mieścić wydarzenia kulturalne organizowane w sołectwie. – Szkoła jest drugą co do wielkości placówką oświatową w gminie i jedną z niewielu szkół w gminie, które nie posiadają zewnętrznej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej – rzeczowo argumentuje wójt B. Szylar.

Reklama

30 procent

Przygotowania przedsięwzięcia trwają od roku 2018, kiedy to gminni urzędnicy poczęli szykować dokumentację. Latem tego roku udało się też za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Roztocze pozyskać dofinansowanie na zrealizowanie przedsięwzięcia. Stanowi ono 300 tys. zł z potrzebnych 900 tys. zł i, choć wysokość wkładu własnego jest dość znaczna, procent dofinansowania jest raczej standardowy dla tego typu obiektów.

Radni mieli inne plany

Do zaakceptowania wydatkowania brakującej kwoty wójt Szylar radnych przekonać nie zdołał. Przeciwko byli radni klubów „Dialog i Współpraca” oraz „Zrównoważony rozwój”, z tym jednak zastrzeżeniem, że inaczej niż jego koledzy głosował wywodzący się z Ostrowa Józef Blok. Za przyjęciem projektu finansowania budowy centrum byli radni niezależni Paweł Siara i Arkadiusz Tomaszewski oraz radni klubu PiS Małgorzata Lichwa, Janusz Skrzyszewski i Tadeusz Pałka. – Bardzo ubolewam nad decyzją radnych, którzy opowiedzieli się przeciwko dotacjom, przeciwko dzieciom i rodzinom w Ostrowie – komentował tę decyzję B. Szylar. Sprzeciw radnych wobec tej inwestycji jest całkowicie niezrozumiały, zwłaszcza że pozyskaliśmy na to dofinansowanie – zauważa, dodając, że takie zmienianie planów w ostatniej chwili może się niekorzystnie odbić na przyszłości gminy i sprawić, że ściągnięcie kolejnych środków zewnętrznych może być trudniejsze. – Myślę, że dla niektórych radnych własne ambicje i ślepy upór są ważniejsze niż dobro mieszkańców – kwituje sprawę wójt.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Misiek - niezalogowany 2020-11-12 21:25:43

    https://www.youtube.com/watch?v=fpkxkx8fSgs&ab_channel=naTemat.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-11-13 08:02:32

    Oni niech się wezmą za pozyskiwanie środków finansowych na bardzo potrzebne priorytetowe inwestycje,a nie kładą asfalt na asfalt w jednej części gminy a w innej ludzie toną w bajorze.Centrum rekreacyjno edukacyjne w tych czasach gdzie ludzie nie dostają pomocy z powody kovid co za tupet, mało pieniędzy na ostrowie ką kulturę idzie?Moze  by gmina dokupiła, tak od siebie sprzęt do nauki dla dzieci!!To jest problem, a nie chwalić się bo rząd dał na laptopy.W Korczowej stoi zaczęta Inwestycja, na to pozyskajcie pieniądze, na świetlicę w Zaleskiej Woli, na budowę kanalizacji, można by było wyliczać dziesiątkami no ale dla ostrowa  to ważne i lans. Są sprawy ważne i wazniejsze 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-11-13 08:17:55

    Tak się dzieje w tej naszej gminie że zajmują się sobą a inne gminy już zapomniały o kanalizacji czy gazie! Tern zasanski to średniowiecze ale co można wymagać od takiego wójta!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama