W planach gminy było stworzenie centrum edukacyjno-rekreacyjnego w Ostrowie. Udało jej się nawet pozyskać na ten cel 300 tys. zł dofinansowania. Teraz przedsięwzięcie zawisło na włosku, bo radni nie zgodzili się na jego sfinansowanie.
O tym, że w radzie gminy Radymno nastąpił rozłam, informowaliśmy na przełomie września i października. Od tego czasu wójt Bogdan Szylar nie może być pewny poparcia swoich pomysłów na prowadzenie gminy. Boleśnie przekonał się o tym podczas ostatniej, korespondencyjnej sesji rady, kiedy to radni decydowali o przyszłości projektu budowy obiektu o charakterze sportowo-kulturalnym w Ostrowie[paywall].
Planowana w Ostrowie inwestycja ma ambitny zakres. Za budynkiem, mieszczącym obecnie szkołę, miałby powstać kompleks sportowy, składający się z boiska do piłki nożnej oraz boiska do gry w koszykówkę, tenisa oraz piłkę siatkową. Plany obejmują stworzenie w tym miejscu jeszcze placu zabaw, ścieżki spacerowej i edukacyjnej, a centrum miałoby, obok obiektów małej architektury, zostać uzupełnione przez amfiteatr, gdzie mogłyby się mieścić wydarzenia kulturalne organizowane w sołectwie. – Szkoła jest drugą co do wielkości placówką oświatową w gminie i jedną z niewielu szkół w gminie, które nie posiadają zewnętrznej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej – rzeczowo argumentuje wójt B. Szylar.
Przygotowania przedsięwzięcia trwają od roku 2018, kiedy to gminni urzędnicy poczęli szykować dokumentację. Latem tego roku udało się też za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Roztocze pozyskać dofinansowanie na zrealizowanie przedsięwzięcia. Stanowi ono 300 tys. zł z potrzebnych 900 tys. zł i, choć wysokość wkładu własnego jest dość znaczna, procent dofinansowania jest raczej standardowy dla tego typu obiektów.
Do zaakceptowania wydatkowania brakującej kwoty wójt Szylar radnych przekonać nie zdołał. Przeciwko byli radni klubów „Dialog i Współpraca” oraz „Zrównoważony rozwój”, z tym jednak zastrzeżeniem, że inaczej niż jego koledzy głosował wywodzący się z Ostrowa Józef Blok. Za przyjęciem projektu finansowania budowy centrum byli radni niezależni Paweł Siara i Arkadiusz Tomaszewski oraz radni klubu PiS Małgorzata Lichwa, Janusz Skrzyszewski i Tadeusz Pałka. – Bardzo ubolewam nad decyzją radnych, którzy opowiedzieli się przeciwko dotacjom, przeciwko dzieciom i rodzinom w Ostrowie – komentował tę decyzję B. Szylar. Sprzeciw radnych wobec tej inwestycji jest całkowicie niezrozumiały, zwłaszcza że pozyskaliśmy na to dofinansowanie – zauważa, dodając, że takie zmienianie planów w ostatniej chwili może się niekorzystnie odbić na przyszłości gminy i sprawić, że ściągnięcie kolejnych środków zewnętrznych może być trudniejsze. – Myślę, że dla niektórych radnych własne ambicje i ślepy upór są ważniejsze niż dobro mieszkańców – kwituje sprawę wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.youtube.com/watch?v=fpkxkx8fSgs&ab_channel=naTemat.pl
Oni niech się wezmą za pozyskiwanie środków finansowych na bardzo potrzebne priorytetowe inwestycje,a nie kładą asfalt na asfalt w jednej części gminy a w innej ludzie toną w bajorze.Centrum rekreacyjno edukacyjne w tych czasach gdzie ludzie nie dostają pomocy z powody kovid co za tupet, mało pieniędzy na ostrowie ką kulturę idzie?Moze by gmina dokupiła, tak od siebie sprzęt do nauki dla dzieci!!To jest problem, a nie chwalić się bo rząd dał na laptopy.W Korczowej stoi zaczęta Inwestycja, na to pozyskajcie pieniądze, na świetlicę w Zaleskiej Woli, na budowę kanalizacji, można by było wyliczać dziesiątkami no ale dla ostrowa to ważne i lans. Są sprawy ważne i wazniejsze
Tak się dzieje w tej naszej gminie że zajmują się sobą a inne gminy już zapomniały o kanalizacji czy gazie! Tern zasanski to średniowiecze ale co można wymagać od takiego wójta!
Ooo!Teraz wójt płacze i nazywa radnych ślepymi uparciuchami!A panie wójcie myślę że , kto .mieczem wojuje ten od miecza ginie.A niech sobie wójt przypomni swój ślepy upór i własne ambicje.Moze przyszedł czas na naukę pokory i dialogu z radnymi.Moze czas żeby odkryć karty i dodać jeszcze kwotę jaką dostali Ostrowiacy z LGD Z Tradycja w Nowoczesność...A poza tym kto z radnych widział projekt i kosztorys tego planowanego centrum kulturalnego.Moze pan wojt dokonczy to co zaczął i co obiecał a później będzie wprowadzal kulturę na wsi.Co nam z kultury jak brniemy po kolana w błocie na drogach gminnych.Wojcie zejdź pan z drzewa na ziemię.
Co za obłuda i marnotrastwo w tej gminieWstydu nie mają
Pani skarbnik załatwią dotacje tym których lubiWstyd Pani skarbnik obłuda wylewa się Pani uszami.
Ale że niby gdzie to ma być? Na tzw. "Górze" czyli na terenie zalewowym czy na "Dole"? A może ktoś zainteresowałby się na jakiej podstawie teren użytkowany przez Szkołę Podstawową - uprzednio Filię 1-3 SP w Ostrowie jest nieużytkowany i wykorzystywany przez naszych nieporadnych mieszkańców gminy tzw. bezdomnych? Nic, tylko poprosić o regionalną izbę obrachunkową o weryfikację podatkową tego terenu, podstawę prawną i sposób prawidłowego użytkowania...
Bo tam sami nieporadni życiowo, jedna z Zaleskiej Woli, która spędza pół rodziny na nasiadówkę i grilla. Wcześniej szkoła była, no i bezczelne dzieci się uczyły. Teraz teren zarasta, odbijanie piłki od murów byłej szkoły na "placu szkolnym" szkodzi wyjątkowo delikatnemu stanu zdrowia naszych sanitariuszy. Nic tylko pogratulować Wójtowi pomyślunku na sposób dewastacji terenu. Kiedyś tam była szkoła, teraz-???
Tak masz rację trzeba sprawdzić kto ma w Ostrowie umarzane podatki !
To nie plany gminy, tylko pani sekretarz z Ostrowa, która poza Ostrowem nic innego nie widzi!
https://www.youtube.com/watch?v=fpkxkx8fSgs&ab_channel=naTemat.pl
Oni niech się wezmą za pozyskiwanie środków finansowych na bardzo potrzebne priorytetowe inwestycje,a nie kładą asfalt na asfalt w jednej części gminy a w innej ludzie toną w bajorze.Centrum rekreacyjno edukacyjne w tych czasach gdzie ludzie nie dostają pomocy z powody kovid co za tupet, mało pieniędzy na ostrowie ką kulturę idzie?Moze by gmina dokupiła, tak od siebie sprzęt do nauki dla dzieci!!To jest problem, a nie chwalić się bo rząd dał na laptopy.W Korczowej stoi zaczęta Inwestycja, na to pozyskajcie pieniądze, na świetlicę w Zaleskiej Woli, na budowę kanalizacji, można by było wyliczać dziesiątkami no ale dla ostrowa to ważne i lans. Są sprawy ważne i wazniejsze
Tak się dzieje w tej naszej gminie że zajmują się sobą a inne gminy już zapomniały o kanalizacji czy gazie! Tern zasanski to średniowiecze ale co można wymagać od takiego wójta!