Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla) zapowiedział kroki prawne wobec Grzegorza Lewandowskiego, byłego szefa kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w 2018 r. Oskarżył on radnego o groźby karalne i próbę ataku fizycznego podczas ostatniej sesji rady miejskiej.
Grzegorz Lewandowski zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury. M. Kowalski stanowczo zaprzecza takiemu zdarzeniu. – Na sesji nie było takiego zajścia. Pan Grzegorz Lewandowski wszedł, powiedziałem mu: „dzień dobry panie Grzegorzu”. Pan Grzegorz odniósł się do mnie stylu bardzo nieeleganckim, na co mu powiedziałem, że sobie nie życzę żeby zwracał się do mnie po pseudonimie z lat młodości. Na tym rozmowa się skończyła – mówił.
Radny zapowiedział[paywall] złożenie do sądu oskarżenia G. Lewandowskiego o pomówienie i naruszenie dóbr osobistych. Zaznaczył, że dalszy bieg wydarzeń pozwoli opinii publicznej na ocenę, kto mówi prawdę.
M. Kowalski mówił, że od momentu, kiedy klub Wspólnie dla Przemyśla (wcześniej Kukiz’15) wygrał wybory samorządowe w mieście, rozpoczęły się ataki na radnych. – Nie jest to pierwszy atak partii władzy na moją osobę. Jesteśmy na każdym kroku szkalowani, obrażani, hejtowani. Nie zapominajcie, że mamy rodziny, dzieci – apelował. Odniósł się także do strony w mediach społecznościowych, którą określił „kontem hejtowym założonym przez jednego z biznesmenów”. – Co wy wyprawiacie? Czy wam nie jest wstyd? ma miłość boską, zlitujcie się! Można być opozycją, można wytykać błędy, bo jesteśmy młodymi radnymi. Ale wykonujemy ogrom pracy – mówił.
Andrzej Zapałowski zapewnił, że nikt z pracowników urzędu miejskiego, związany z Regią Civitas lub PiS-em, nie został zwolniony z powodu poglądów politycznych. Z kolei słowa przewodniczącego rady Macieja Kamińskiego o tym, że boi się o życie swoje i rodziny, określił błazenadą. Jego zdaniem są to oskarżenia na poziomie podstawówki i „nie ma możliwości, żeby poza światem przestępczym ktoś komuś groził czymś poważnym”. Radził Kamińskiemu, aby wyrobił sobie pozwolenie na broń. – Albo chociaż niech sztachetę nosi – ironizował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.wtyd,same zjeby,wy nie macie za grosz honoru, do rzadzenia nie potrzeba wykształcenia lecz obycia ,dawniej poza prawem a terac chcą być ponad prawem ojjjj bydleta przemyskie nie obrażając zwierząt bo te mają klasę
Lewandowski to marionetka PiSu, każdy w naszym mieście to wie. Pytam redaktor najwyraźniej przyjezdny ...
Grzegorz L. ? Ten co dojeżdżając do pracy do Rzeszowa zużył aż dwa garnitury ? I tate ( ten co za łapówki poszedł do więzienia ) robotę mu załatwił ale taką by się już nie męczył i garniaków nie niszczył? Wykształcony na uniwersytetach a do 150 nie umie policzyć ? O tego chodzi ? No to faktycznie wizytówka PiS. Że też jeszcze go nie pogonili bo im tylko obciach roni i to od lat
Ty parówo Konfidencie tteraz zz dupy walisz na ludzi hahaha
Czy to syn tego pana? https://nowiny24.pl/lapowki-za-prace-w-strazy-granicznej-byly-wiceprezydent-przemysla-prawomocnie-skazany/ar/6045763
Moi drodzy ale pięknie złożone zdania normalnie jak Mickiewicz czy Prus. A tak naprawdę czytając te szczępy obrazy to płakać się chce jak tacy ludzie prubują żądzić naszym miastem to na prawdę jest katastrofa. A może Pan radny sam sobie takie zdjęcie z opisem zrobił takiego obrotu sprawy byłbym najbliższy by osiągnąć swój cel. Nie potrafi przyjąć na klatę porażki i w ten sposób się broni , ale czego tu się spodziewać brak kultury, wykształcenia czy samokrytyki. Chłopaki nie płaczą drogi panie to Twoje słowa Czyż nie? ,,Mięczak ''
Przeczytaj to jeszcze raz i popraw błędy
No tak JERY, masz racje. Tak to wlasnie wyglada
Widzę, że trole pisowskie dobrze się mają na forach, a zwłaszcza w Życiu Podkarpackim czyt. okw bis
twoja wypowiedz jest żenująca pod względem merytorycznym jak i błędów ortograficznych. Wróć do szkoły bo się kompromitujesz !
Jeszcze kabaret czy już tragifarsa? Radny, który z powagi i majestatu RM (lub raczej tego co z nich zostało) zrobił sobie podśmiechujki m.in. występując w koszulce "kadrowego" ma pretensje, że ktoś sobie z niego teraz jaja robi.
A tak na marginesie, odnośnie zdjęcia do artykułu. Co to jest to czarne na (drugim) podbródku pana Radnego Kowalskiego? Broda? Komicznie to wygląda.
Macieju,nawet jesli Lewandowski to marionetka Pisu to co?PIS ,PO , SLD ,Regia czy Kukiz co nas to obchodzi.Przemysl jest w tragicznej sytuacji i to jest najważniejsze !
oni nawet do kabaretu sie nie nadaja ,bo tam tez trzeba miec kulture osobistą i wygląd masakraaaa ze taki cos reprezentuje miasto
Co za arogancja Pana Profesora. Jak czujesz się zagrożony to kup sobie pistolet albo znajdź sztachetę. Naprawdę rady taktyczne na poziomie wygłasza absolwent Akademii Sztuki Wojennej.
wtyd,same zjeby,wy nie macie za grosz honoru, do rzadzenia nie potrzeba wykształcenia lecz obycia ,dawniej poza prawem a terac chcą być ponad prawem ojjjj bydleta przemyskie nie obrażając zwierząt bo te mają klasę
Lewandowski to marionetka PiSu, każdy w naszym mieście to wie. Pytam redaktor najwyraźniej przyjezdny ...
Grzegorz L. ? Ten co dojeżdżając do pracy do Rzeszowa zużył aż dwa garnitury ? I tate ( ten co za łapówki poszedł do więzienia ) robotę mu załatwił ale taką by się już nie męczył i garniaków nie niszczył? Wykształcony na uniwersytetach a do 150 nie umie policzyć ? O tego chodzi ? No to faktycznie wizytówka PiS. Że też jeszcze go nie pogonili bo im tylko obciach roni i to od lat