Reklama

Radymno: Ćwiczenia na zamarzniętym ZEK-u

25/01/2024 19:20

Policjanci z radymniańskiego komisariatu wspólnie z jarosławskimi strażakami wzięli udział w ćwiczeniach na zamarzniętym zbiorniku ZEK.

Pozorując różne zagrożenia związane z wchodzeniem na lód pracowali nad odpowiednią współpracą i doskonalili bezpieczne poruszanie się po lodzie o różnej grubości oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ratującemu, jak i poszkodowanemu.

Pamiętajmy, że lód za zbiornikach wodnych zawsze jest niebezpieczny. Człowiek, pod którym załamał się lód najczęściej nie jest w stanie sam wyjść na powierzchnię. Kilka minut spędzonych w zimnej wodzie, prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, przytomności w konsekwencji – śmierci. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą

Reklama

– ostrzega jarosławska policja.

Policjanci i strażacy podczas wykonywanych ćwiczeń ponownie przypomnieli sobie również o zasadach pierwszej pomocy w wypadkach załamania się lodowej pokrywy.

em.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama