Policjanci z radymniańskiego komisariatu wspólnie z jarosławskimi strażakami wzięli udział w ćwiczeniach na zamarzniętym zbiorniku ZEK.
Pozorując różne zagrożenia związane z wchodzeniem na lód pracowali nad odpowiednią współpracą i doskonalili bezpieczne poruszanie się po lodzie o różnej grubości oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ratującemu, jak i poszkodowanemu.
Pamiętajmy, że lód za zbiornikach wodnych zawsze jest niebezpieczny. Człowiek, pod którym załamał się lód najczęściej nie jest w stanie sam wyjść na powierzchnię. Kilka minut spędzonych w zimnej wodzie, prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, przytomności w konsekwencji – śmierci. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą
Reklama
– ostrzega jarosławska policja.
Policjanci i strażacy podczas wykonywanych ćwiczeń ponownie przypomnieli sobie również o zasadach pierwszej pomocy w wypadkach załamania się lodowej pokrywy.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze