Reklama

Rajd Przemyski ’2022. Dębiczanie najszybsi na powiatowych drogach

To impreza otwarta dla każdego posiadacza prawa jazdy i samochodu. Udział w niej pozwala poprawić umiejętności szybkiego i poprawnie technicznego prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach. Pozwala także rozpocząć prawdziwą przygodę z motosportem. Wszak właśnie od takich zawodów zaczynali mistrzowie, by wspomnieć: Krzysztofa Hołowczyca, Janusza Kuliga czy Kajetana Kajetanowicza.

Przemyski Auto Sport Klub był organizatorem kolejnej eliminacji Mistrzostw Okręgu w konkursowej jeździe samochodem – Rajdu Przemyskiego’2022. Zawody zostały rozegrane na trasach powiatu przemyskiego i na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu.

Do rywalizacji stanęło 17 zawodników walczących o[paywall] tytuł mistrza rzeszowskiego Okręgu PZM w KJS.

Po pokonaniu 6 prób sportowych okazało się, że zwycięzcą została załoga w składzie Jakub Czoch – Mateusz Czoch w subaru imprezie.

Drugie miejsce zajęli Andrzej Dykas – Marek Czarnota (również w subaru imprezie). Obie załogi z AK Stomil Dębica.

Trzecie miejsce zajęli Wojciech Kędzior – Jurij Maniar, z AK Rzeszowskiego, jadący renault clio.

Członkowie Auto Sport Klubu w Przemyślu zajęli 2. miejsce w klasie „Fiat”. To Mateusz Burek i Mikołaj Osowski kierujący fiatem seicento. 2 miejsce w klasie K3 zajęli Paweł Hałek – Kacper Bartkowiak, zaś debiutujący w KJS Oskar Strzelecki – Michał Boratyn (w citroenie C1) zajęli 5. miejsce w klasie K4.

Reklama

Konkursowa jazda samochodem (KJS) to taki minirajd samochodowy, który stanowi pierwszy stopień w drabinie wtajemniczenia prawdziwych rajdów samochodowych. Ale jego organizacja to skomplikowana sprawa. Oprócz wyznaczenia i zabezpieczenia trasy czy pomiaru czasu wymaga sporego nakładu pracy przy dokumentacji i procedurach wymaganych przepisami.

Fakt, że po raz kolejny udało się wszystkiego wykonać, to duży sukces wszystkich członków Auto Sport Klubu w Przemyślu.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują za wielką pomoc w organizacji zawodów: dyrekcji WORD Przemyśl, Starostwu Powiatowemu w Przemyślu, Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, OSP w Ujkowicach i w Hucie Brzuskiej, NZOZ Paramedyk oraz działaczom Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama