To impreza otwarta dla każdego posiadacza prawa jazdy i samochodu. Udział w niej pozwala poprawić umiejętności szybkiego i poprawnie technicznego prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach. Pozwala także rozpocząć prawdziwą przygodę z motosportem. Wszak właśnie od takich zawodów zaczynali mistrzowie, by wspomnieć: Krzysztofa Hołowczyca, Janusza Kuliga czy Kajetana Kajetanowicza.
Przemyski Auto Sport Klub był organizatorem kolejnej eliminacji Mistrzostw Okręgu w konkursowej jeździe samochodem – Rajdu Przemyskiego’2022. Zawody zostały rozegrane na trasach powiatu przemyskiego i na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu.
Do rywalizacji stanęło 17 zawodników walczących o[paywall] tytuł mistrza rzeszowskiego Okręgu PZM w KJS.
Po pokonaniu 6 prób sportowych okazało się, że zwycięzcą została załoga w składzie Jakub Czoch – Mateusz Czoch w subaru imprezie.
Drugie miejsce zajęli Andrzej Dykas – Marek Czarnota (również w subaru imprezie). Obie załogi z AK Stomil Dębica.
Trzecie miejsce zajęli Wojciech Kędzior – Jurij Maniar, z AK Rzeszowskiego, jadący renault clio.
Członkowie Auto Sport Klubu w Przemyślu zajęli 2. miejsce w klasie „Fiat”. To Mateusz Burek i Mikołaj Osowski kierujący fiatem seicento. 2 miejsce w klasie K3 zajęli Paweł Hałek – Kacper Bartkowiak, zaś debiutujący w KJS Oskar Strzelecki – Michał Boratyn (w citroenie C1) zajęli 5. miejsce w klasie K4.
Konkursowa jazda samochodem (KJS) to taki minirajd samochodowy, który stanowi pierwszy stopień w drabinie wtajemniczenia prawdziwych rajdów samochodowych. Ale jego organizacja to skomplikowana sprawa. Oprócz wyznaczenia i zabezpieczenia trasy czy pomiaru czasu wymaga sporego nakładu pracy przy dokumentacji i procedurach wymaganych przepisami.
Fakt, że po raz kolejny udało się wszystkiego wykonać, to duży sukces wszystkich członków Auto Sport Klubu w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze