Podpisano kolejny list intencyjny w sprawie Fabryki Wagonów w Gniewczynie. Tym razem porozumienie zawarto pomiędzy PKP Cargo S.A. i Forespo Poland. To wydarzenie niemal przesądza o przywróceniu produkcji taboru kolejowego w podprzeworskiej miejscowości.
Temat ponownego uruchomienia produkcji w wygaszonej w roku 2014 r. fabryce wagonów w Gniewczynie Łańcuckiej na przestrzeniu ostatnich lat powracał kilkukrotnie. Niezmiennie w kontekście[paywall] zainteresowania zakładem PKP Cargo. Przez cały ten czas o wznowienie działania fabryki zabiegał europoseł z ramienia PiS Tomasz Poręba, a na wiosnę bieżącego roku apele o przywrócenie produkcji wystosowała przemyska „Solidarność” oraz samorządy ziemi przeworskiej.
Sprawa „na poważnie” odżyła w kwietniu tego roku, kiedy to Agencja Rozwoju Przemysłu, PKP Cargo i amerykańska grupa Greenbrier, w której skład wchodzi Fabryka Wagonów Świdnica, podpisały list intencyjny, którego treść stanowi, że strony do końca 2019 r. powołają nową spółkę, a ta zajmie się produkcją wagonów towarowych różnych typów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PISoBOLSZEWICKA śmierdząca kiełbacha wyborcza.Pozdrowienia z Autosanu , stoczni, mln elektrycznych aut, stu tysięcy mieszkań , stadnin itp,itd. he he.
PISoBOLSZEWICKA śmierdząca kiełbacha wyborcza.Pozdrowienia z Autosanu , stoczni, mln elektrycznych aut, stu tysięcy mieszkań , stadnin itp,itd. he he.
Krzysiu ,do boju!
Tu też gwiazdorzysz śmieciu?