33 uczniów wzięło udział w konkursie recytatorskim poezji Zygmunta Krasińskiego „Wierszoklety z niebiańskimi dźwiękami w sercu”. Organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele następujących szkół: Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, I Liceum Ogólnokształcącego im.[paywall] J. Słowackiego w Przemyślu, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu, Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, Zespołu Szkół w Grochowcach, Zespołu Szkół w Nehrybce, Zespołu Szkół w Drohojowie, Gimnazjum w Medyce, Gimnazjum w Krasiczynie, Gimnazjum w Hermanowicach, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu.
Ich występy oceniało jury w składzie: Krystyna Juźwińska – kierownik Działu Organizacji Działalności Artystycznej Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Alicja Kunert – bibliotekarz Przemyskiej Biblioteki Publicznej i Anna Szopa – nauczyciel bibliotekarz I LO w Przemyślu.
Ich decyzją pierwsze miejsce zdobyła Maja Haliniak (Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu), drugie – Kamila Głowacka (II LO w Przemyślu), a trzecie – Kornelia Stasiła (Zespół Szkół w Drohojowie).
Przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je: Filip Tomaszewski (Gimnazjum w Medyce), Gabriela Wołoszyn (II LO w Przemyślu), Weronika Benedyk (II LO w Przemyślu), Natalia Tkacz (I LO im w Przemyślu), Wiktoria Gaweł (Zespół Szkół w Drohojowie), Michał Jarosz (Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu) i Michał Binko (Gimnazjum w Medyce).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Robert Choma – prezydent Przemyśla oraz Jan Pączek – starosta przemyski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze