15 grudnia br. z dworca PKP w Przemyślu odjedzie pierwszy pociąg do czeskiego Bogumina w kraju morawsko-śląskim. Operatorem będzie czeski przewoźnik RegioJet.
Na portalu pasażera RegioJet pojawiła się niedawno informacja o planowanym rozkładzie jazdy pociągów w relacji Bogumin – Przemyśl Główny – Bogumin. Ma obowiązywać od[paywall] wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, czyli od 15 grudnia br.
W styczniu br. czeski przewoźnik informował, że rezygnuje z otrzymania otwartego dostępu na trasę Przemyśl Główny – granica państwa – Lwów, a przejazdy na Ukrainę zamierza realizować w porozumieniu z ukraińskim państwowym przewoźnikiem.
Obecnie stało się to możliwe, bo Ukrzaliznycia 10 października br. reaktywowała połączenie kolejowe Kijowa z Przemyślem. Pociągi RegioJet do Bogumina będą kursowały w nocy. Wyjazd z Przemyśla o g. 21.35, przyjazd do Bogumina o g. 2.12. W odwrotną stronę odpowiednio o g. 2.52 i o g. 8.11.
Pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania w wagonach sypialnych lub z miejscami do siedzenia. Na stacji Przemyśl Główny gwarantowane będzie skomunikowanie RegioJet z pociągiem relacji Przemyśl – Lwów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze