Reklama

Rekordowe zainteresowanie Budżetem Obywatelskim 2022 w Przemyślu

Modernizacja boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego jako sportowo-rekreacyjna strefa dla mieszkańców oraz renowacja kompleksu treningowo-rekreacyjnego przy ulicy Sanockiej w Przemyślu, czyli stadionu Polonii – to dwie główne inwestycje, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2022 r. 21 października br. wyniki głosowania mieszkańców zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej w przemyskim magistracie.

Pieniądze przeznaczone na ten cel były rekordowe, bo to kwota ponad 2 mln zł. Rekordowe było także zainteresowanie przemyślan głosowaniem. Łącznie na wszystkie projekty w trzech kategoriach (I – budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej; II – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej; III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym) oddano 19 tys. 354 głosy, z czego 16 tys. 590 w formie papierowej.

Mieszkańcy zgłosili łącznie[paywall] 85 propozycji inwestycji i przedsięwzięć (I kategoria – 20 projektów, II – 32, III – 33). Po weryfikacji Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego zaakceptowała 59. Do Komisji Gospodarki Miejskiej wpłynęło 12 odwołań, jedno zostało rozpatrzone pozytywnie.

Reklama

W kategorii I do realizacji zakwalifikowane zostały dwa projekty. Renowacja kompleksu treningowo-rekreacyjnego przy ulicy Sanockiej w Przemyślu, czyli stadionu Polonii na kwotę 450 tys. zł oraz modernizacja boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego jako sportowo-rekreacyjna strefa dla mieszkańców za 442 tys. 100 zł.

Wśród pomysłów, które nie zdobyły wystarczającej liczby głosów, kilka było naprawdę ciekawych, jak choćby:  wymiana w mieście opraw oświetleniowych na LED, pumptrack przy POSiR, budowa tężni solankowej w Przemyślu czy wymiana 30 wiat przystankowych zlokalizowanych na terenie miasta.

– Cieszyć może wielkie zainteresowanie mieszkańców. Prawie 20 tysięcy oddanych głosów to jest coś. Wszystko przebiegło bez zastrzeżeń. Dziękuję za spore zaangażowanie się Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla i Kancelarii Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli. Z ponad dwumilionowej kwoty pozostało 370 tysięcy złotych, które można dodać do realizowanych inwestycji albo przenieść na kolejną edycję budżetu obywatelskiego – wyjaśnił przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, radny Janusz Zapotocki (Nasz Przemyśl).

Reklama




Projekty, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2022 r.:


Kategoria I (budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej):

*sportowo-rekreacyjna strefa dla mieszkańców miasta; modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy I LO w Przemyślu (4 tys. 186 głosów),

*renowacja kompleksu treningowo-rekreacyjnego przy ul. Sanockiej; stadion Polonii Przemyśl (2 tys. 551).

***

Kategoria II (budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej):

osiedle nazwa projektu

nr 15 „Konopnickiej”            plac zabaw „Wilcze”,

Reklama

nr 5 „Salezjańskie”            miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe na osiedlu „Salezjańskim”,

nr 6 „Kazanów”            modernizacja infrastruktury osiedla Kazanów,

nr 12 „Przemysława”            ogólnodostępna siłownia na wolnym powietrzu wraz z urządzeniami,

nr 3 „Warneńczyka”            remont chodników, nawierzchni ulic oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych na osiedlu,

nr 12 „Łukasińskiego”            wymiana nawierzchni placu zabaw przy ul. Dworskiego 104,

nr 18 „Rycerskie”            siłownia na świeżym powietrzu i strefa zabaw dla dzieci,

Reklama

nr 4 „Lipowica”            modernizacja placu zabaw wraz z budową siłowni zewnętrznej na terenie osiedla,

nr 11 „Lwowskie”            rodzinny plac rekreacyjny,

nr 17 „Zielonka”            remont ul. Grochowskiej,

nr 9 „Krasińskiego”            wymiana opraw oświetleniowych na LED między mostem kolejowym a mostem Siwca; modernizacja placu zabaw,

nr 14 „Słowackiego”            budowa oświetlenia ul. Fabrycznej,

nr 5 „Salezjańskie”            remont chodnika ul. Brzóski,

nr 20 „Za Wiarem”            rozbudowa rekreacyjnego obszaru placu zabaw na osiedlu,

Reklama

nr 2 „Kmiecie”            remont nawierzchni ul. Rzecznej,

nr 7 „Winna Góra”            rewitalizacja punktu widokowego na Winnej Górze.

 

Kategoria III (działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym)”:

*Augustiada – festyn rodzinny,

*Święto osiedla Warneńczyka,

*Święto osiedla Przemysława,

*Święto osiedla Kmiecie,

*Podkarpacki Turniej Bocce dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną,

*Stworzenie planu Parku Zamkowego im. Mariana Strońskiego w Przemyślu,

*Piknik osiedla Rycerskie,

Reklama

*Upamiętnienie 612. rocznicy bitwy pod Grunwaldem na placu Konstytucji,

*Święto osiedla Słowackiego,

*Święto osiedla Kazanów,

*Przemyska muzyczna scena letnia,

*VII Integracyjna Olimpiada Sportowa,

*Czy znasz to miejsce? (m.in. cykl spotkań i warsztatów dla mieszkańców z przewodnikami turystycznymi, osobami pasjonującymi się historią Przemyśla).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama