Projekt rewitalizacji jarosławskiego Rynku został wysoko oceniony, a miasto niemal na pewno uzyska dofinansowanie do jego realizacji z funduszy RPO. Do 100 procent pewności brakuje jeszcze podpisania stosownych umów, ale to raczej formalność. Oznacza to, że południowa i zachodnia część Rynku przejdzie gruntowny remont, a przed ratuszem stanie fontanna.
O tym, że coś jest na rzeczy, pisaliśmy jeszcze pod koniec września. W ostatnich dniach roku2018 ogłoszona została lista rankingowa w konkursie na rewitalizację przestrzeni społecznych, dedykowanym dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. Wspólny projekt Jarosławia i Przeworska znalazł się na 4. miejscu, a to oznacza niemal pewne dofinansowanie. Jarosław na swoje przedsięwzięcie ma dostać 5 mln zł, co stanowi połowę kosztów renowacji Rynku[paywall] .
Niestety remontem objęta zostanie tylko południowa i zachodnia część Rynku. Blask odzyska zatem pierzeja sąsiadująca z wejściem do Ratusza, stanowiąca swego rodzaju przedłużenie ulicy Grodzkiej oraz pierzeja ciągnąca się wzdłuż placu Świętego Michała (projekt nie uwzględnia rewitalizacji przestrzeni tego placu). Cały remont będzie miał charakter kompleksowy, ale tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, najefektowniejszym owocem tego projektu będzie budowa dwuelementowej fontanny przed ratuszem. Na wskazanym obszarze Rynku ma zostać poprawiona nawierzchnia, posadowione zostaną nowe słupy oświetleniowe oraz naświetlacze posadzkowe, powstanie też studnia multimedialna, ponadto położona będzie zupełnie nowa infrastruktura kanalizacyjna i energetyczna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Przemyślu powinno się koniecznie coś zrobić z Rynkiem! Przez Panie Gessler i zaciętość niektórych mieszkańców tzw. blokerów niektórzy turyści pytają się czy aby na pewno są na rynku.Nie powinna to być modernizacja i unowoczesnienie ale Rewitalizacja i powrót do starej zabudowy, ratusza itd. Tylko to gwarantuje harmonijny wygląd miasta - czytaj powracanie do korzeni.Takie odbudowyanie starej zabudowy powinno objąć większą częśc miasta nie tylko rynek.Pozdrawiam Ryszard
Oprócz rewitalizacji niech zamkną ruch (samochodów) na rynku!!!! w tym dla rady miasta!!! Bo co z tego że przejdzie rewitalizację jak 2 miesiące po powstaną dziury /koleiny w płycie. dodatkowo skoro miasto miasto ma stać się "perełką" turystyczną (przyciągać turystów)to tym bardziej zamiast parkingów postawić stoiska, "parasolki", otworzyć kawiarenkę itp. A nie wieczorem nie ma gdzie wyjść nie ma gdzie siąść bo ławki oblegane przeż "zulków" knajpek brak
Zamkną ruch samochodów w rynku to nikt tam nawet nie zaglądnie.
Jeżeli nie będzie atrakcji typu knajpki/restauracji toi faktycznie nikt się nie pojawi. A wystarczy że jeden,2 coś otworzy i ruch będzie jak na Marszałkowskiej. Bo nie tylko goście będą na rynku ale też mieszkańcy. Zobacz sobie w okresie wakacyjnym na lodzianie obok wąskiej czy choćby na słowackiego. Są dnie że nie ma wolnych stolikow
Czyim imieniem będzie się nazywać fontanna ???
W Przemyślu powinno się koniecznie coś zrobić z Rynkiem! Przez Panie Gessler i zaciętość niektórych mieszkańców tzw. blokerów niektórzy turyści pytają się czy aby na pewno są na rynku.Nie powinna to być modernizacja i unowoczesnienie ale Rewitalizacja i powrót do starej zabudowy, ratusza itd. Tylko to gwarantuje harmonijny wygląd miasta - czytaj powracanie do korzeni.Takie odbudowyanie starej zabudowy powinno objąć większą częśc miasta nie tylko rynek.Pozdrawiam Ryszard
Oprócz rewitalizacji niech zamkną ruch (samochodów) na rynku!!!! w tym dla rady miasta!!! Bo co z tego że przejdzie rewitalizację jak 2 miesiące po powstaną dziury /koleiny w płycie. dodatkowo skoro miasto miasto ma stać się "perełką" turystyczną (przyciągać turystów)to tym bardziej zamiast parkingów postawić stoiska, "parasolki", otworzyć kawiarenkę itp. A nie wieczorem nie ma gdzie wyjść nie ma gdzie siąść bo ławki oblegane przeż "zulków" knajpek brak
Zamkną ruch samochodów w rynku to nikt tam nawet nie zaglądnie.