Reklama

Reprezentacje „Słowaka” i „Katolika” na gali w Rzeszowie

1 marca, podczas uroczystej gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024 w auli Politechniki Rzeszowskiej, uhonorowano placówki, które znalazły się wśród 20 najlepszych liceów i 20 najlepszych techników na Podkarpaciu. Wśród reprezentacji nagrodzonych placówek nie zabrakło przemyskiego „Słowaka” i Publicznego Katolickiego LO im. Anny Jenke w Jarosławiu.

Jak informowaliśmy w jednym z poprzednich materiałów dotyczących tegorocznego rankingu (ukazał się w numerze 4. ŻP), o miejscu w nim decydowały wyniki egzaminów maturalnych osiągnięte przez uczniów i sukcesy olimpijskie. Przemyskie I Liceum Ogólnokształcące zajęło w nim wysoką, 9. lokatę w województwie, jeśli chodzi o szkoły licealne. 9. pozycja w zestawieniu wojewódzkim zagwarantowała „Słowakowi” jednocześnie tzw. srebrną tarczę potwierdzającą jakość kształcenia w placówce. Jeśli chodzi o inne licea z 4 powiatów byłego województwa przemyskiego, a więc bezpośrednio z naszego regionu, żadne z nich nie załapało się do pierwszej dziesiątki. Poza nią, na miejscu 13. rankingu wojewódzkiego liceów, uplasowało się Publiczne Katolickie LO im. Anny Jenke w Jarosławiu i reprezentacja tej szkoły także odebrała wyróżnienie podczas rzeszowskiej gali.

Jeżeli chodzi o technika, w pierwszej dziesiątce zestawienia dla Podkarpacia znalazło się tylko jedno z byłego województwa przemyskiego – Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu, które zajęło miejsce 4. Do wyróżnionej pierwszej dwudziestki weszły natomiast przemyskie Technikum nr 4 (ZSEiO), uplasowawszy się na miejscu 14. i Technikum nr 1 (ZSSChiO) w Jarosławiu, które zajęło miejsce 17.

Reklama

Dyplomy i listy gratulacyjne reprezentacjom najlepszych szkół wręczyli podczas gali w stolicy województwa rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz podkarpacki kurator oświaty Dorota Nowak-Maluchnik. Pierwszy z wymienionych podkreślił, że dla uczelni zaszczytem jest goszczenie w swoich progach dyrektorów, nauczycieli i uczniów najlepszych szkół.

Przemyskie I LO reprezentowali na gali: dyrektor placówki Tomasz Dziumak, wicedyrektor Aneta Bednarczyk, nauczycielka matematyki Agata Wowk-Musiał oraz uczniowie. Z ramienia przemyskiego magistratu obecny był inspektor wydziału edukacji i sportu Robert Sosnowski. Z kolei jarosławskiego „Katolika”: dyrektor szkoły ks. Grzegorz Delmanowicz, nauczyciel języka polskiego Zdzisława Wandasiewicz oraz trójka uczniów reprezentujących szkolną społeczność.
 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2024 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama