Dekadę temu odszedł od nas Jan Paweł II, pozostawiając w sercach milionów ludzi na całym świecie trwały ślad. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wyrosło całkiem nowe pokolenie. Czy zdołaliśmy przekazać im fenomen jego osoby? Czy dla młodych ludzi, urodzonych po 2005 roku, jest on kimś więcej niż tylko postacią historyczną i „sławnym Polakiem”?
Na to pytanie twierdząco odpowiada Agnieszka Kucab-Weryk, organizatorka wtorkowego (31.03) koncertu Requiem dla Jana Pawła II, który odbył się w murach Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku. – Gdyby postać Jana Pawła II nie żyła w pamięci młodzieży, nie powstałby ten koncert i wiele podobnych inicjatyw, w których młodzież tak chętnie bierze udział – wyjaśnia.
Wspaniali wykonawcy i sama idea koncertu zgromadziły sporą grupę melomanów.
W trakcie koncertu młodsi i starsi muzycy wykonali m.in. utwory: G. Goltermanna – Wiara, G. Haendela – Largo, J. S. Bacha – Aria, E. Młynarskiego – Kołysanka słowiańska, F. Chopina – Etiuda c-moll op. 10 nr 12, Rewolucyjna.
Do występu młodych muzyków przygotowała właśnie Agnieszka Kucab-Weryk. Przed publicznością zaprezentowali się: Olga Bilińska, Julia Gouda, Weronika Komenda, Zofia Kozak, Natalia Kwaśniewska, Julia Mazur, Maria Obłoza, Szymon Tworek, Sandra Krawiec, Kamila Chlebuś, Adam Wrona i Tomasz Piątek.
Aktywny udział w wydarzeniu wzięły również dzieci skupione w Oazie Dzieci Bożych w Grzęsce, czyli: Katarzyna Balawender, Mateusz Brożbar, Agata Fudała, Alicja Kiełb, Wiktoria Kiełb, Kinga Kaszany, Emilia Kruk, Wiktoria Lasek, Olga Malach, Katarzyna Niemiec, Magda Piestrak, Weronika Sanecka, Anna Słysz i Weronika Słysz, przygotowane przez absolwentkę szkoły muzycznej Bożenę Kyc.
Wśród wykonawców koncertu były także osoby dorosłe, m.in. absolwenci przeworskiej szkoły muzycznej: Wioletta Fudała, Justyna Podgórska i wspomniana wcześniej Bożena Kyc. Podczas części bez udziału instrumentów wykonawcom akompaniował na fortepianie Jacek Pacześniak, również nauczyciel z przeworskiej szkoły muzycznej.

fot.Agnieszka Kucab-Weryk
– Gdyby postać Jana Pawła II nie żyła w pamięci młodzieży, nie powstałby koncert i wiele podobnych inicjatyw, w których młodzież tak chętnie bierze udział – mówi Agnieszka Kucab-Weryk, organizatorka koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
?!?!?!?!?!?!?!?!?!