Reklama

Rezygnacje w Nowoczesnej

16 listopada br. Zarząd Regionu Podkarpackiego Nowoczesnej wraz z większością członków regionu złożył rezygnację z członkostwa w partii Nowoczesna.

4 grudnia 2015 r. odbyła się Pierwsza Konwencja Założycielska .Nowoczesna RP Regionu Podkarpackiego. Jak twierdzili założyciele, miała być to alternatywa dla „zgranych” już opcji politycznych, jakimi były Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Historia zaczęła się jednak dużo wcześniej, a jej kulminacją był pamiętny Torwar[paywall]. To tam właśnie Ryszard Petru zgromadził wokół siebie ludzi pełnych optymizmu i nadziei. Nadziei, że tworzą formację polityczną, dla której dobro Polski, obywatela, dbałość o wartości i zasady będą inspiracją do działania.

– Szybko okazało się jednak, że wśród wspaniałych osób do partii weszli też karierowicze, dla których idee to tylko puste słowa. Nie poddawaliśmy się jednak i zdołaliśmy, tu, na Podkarpaciu, obronić się przed takimi ludźmi i pomimo wielu trudności budowaliśmy swój dobry wizerunek. Powiększyliśmy także znacznie swój stan osobowy – powiedział wiceprzewodniczący podkarpackich struktur Nowoczesnej, przemyślanin Paweł Zastrowski.

Reklama

Liderzy zajmowali się „wielką polityką”

Własnymi środkami, przy nieocenionej pomocy przewodniczącej regionu Anny Skiby, pozyskali lokal i zorganizowali biuro regionu oraz biuro poselskie. Na przełomie 2017 i 2018 r. partia straciła swoją dynamikę, nastąpiły zmiany we władzach krajowych. Jak się później okazało, zmiany w kierownictwie przyniosły frustrację i falę rezygnacji z członkostwa. Samo koło rzeszowskie utraciło prawie 50 procent swojego stanu osobowego.

– Niestety, mimo że klub poselski .Nowoczesnej liczył blisko 30 osób, wizyty innych posłów były incydentalne bądź nie było ich wcale. Liderzy naszej partii zajmowali się „wielką polityką”, nie widząc, że .Nowoczesna sypie się od środka! Pewną szansę na zmiany wzbudziło powstanie Koalicji Obywatelskiej. Szybko się jednak okazało, że Platforma Obywatelska nie traktuje nas jak równorzędnego partnera. Narzuciła styl wielkopartyjnego hegemona. Listy wyborcze okazały się jedną wielką farsą. Wiele wysiłku kosztowało utrzymanie jedynki na liście do Sejmiku Województwa Podkarpackiego dla Krzysztofa Fereta. Decyzja władz regionu mogła być tylko jedna: na listach nie będzie członków .Nowoczesnej. Co w tym temacie zrobiły władze centralne naszej partii? Nic! Nie wiem, czy nie były w stanie, czy nie chciały? Nie ma to teraz znaczenia, bo efekt wizerunkowy jest fatalny. Od początku swojej działalności podkarpacka .Nowoczesna stała w pierwszym szeregu. Mimo wzlotów i upadków jej członkowie lojalnie pracowali dla dobra ogółu. Teraz jednak czara goryczy się przelała, z głębokim żalem obserwujemy, jak .Nowoczesna staje się nic nieznaczącą przystawką Platformy Obywatelskiej. Nie godzimy się na utratę ludzi, którzy są solą naszej formacji. Z ogromnym żalem opuszczamy szeregi .Nowoczesnej, pozostawiamy tu kawał swojego życia, znajomych i przyjaciół. Mamy jednak nadzieję na dalszą współpracę z osobami, dla których idee i wartości zawsze są na pierwszym miejscu – podsumował P. Zastrowski.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ania - niezalogowany 2018-11-21 16:23:49

    Trzeba uciec w porę z tonącego statku, prawda Pawle? Tam gdzie widzisz korzyści - tam lecisz. To właśnie twoja wizytówka. Brawo ty!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zaczek - niezalogowany 2018-11-21 17:29:17

    Lepiej bym tego nie podsumował. Brawo. A jeszcze te wspólne zdjęcia z Katarzyną Laubner podczas kampanii. Może Pan Paweł powinien się wycofać ze startu z list Koalicji Obywatelskiej dwoch partii PO i .N bo przecież wiadomo było przed wyborami, że z niej odejdzie do Ryszarda P. ? Ale nie bo wtedy by do Rady się nie dostał. Ciągnie do władzy. Jak dla mnie falstart na samym początku. Kombinacje, manipulację... Tak się robi polityke w tym kraju. Nie wazne czy lokalnie czy krajowo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Andrzej - niezalogowany 2018-11-21 17:38:56

    Powinien złożyć mandat radnego. Dostał się do rady z list koalicji. To jest człowiek bez czci i honoru. Potrafi tylko knuc i jatrzyc. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama