16 listopada br. Zarząd Regionu Podkarpackiego Nowoczesnej wraz z większością członków regionu złożył rezygnację z członkostwa w partii Nowoczesna.
4 grudnia 2015 r. odbyła się Pierwsza Konwencja Założycielska .Nowoczesna RP Regionu Podkarpackiego. Jak twierdzili założyciele, miała być to alternatywa dla „zgranych” już opcji politycznych, jakimi były Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Historia zaczęła się jednak dużo wcześniej, a jej kulminacją był pamiętny Torwar[paywall]. To tam właśnie Ryszard Petru zgromadził wokół siebie ludzi pełnych optymizmu i nadziei. Nadziei, że tworzą formację polityczną, dla której dobro Polski, obywatela, dbałość o wartości i zasady będą inspiracją do działania.
– Szybko okazało się jednak, że wśród wspaniałych osób do partii weszli też karierowicze, dla których idee to tylko puste słowa. Nie poddawaliśmy się jednak i zdołaliśmy, tu, na Podkarpaciu, obronić się przed takimi ludźmi i pomimo wielu trudności budowaliśmy swój dobry wizerunek. Powiększyliśmy także znacznie swój stan osobowy – powiedział wiceprzewodniczący podkarpackich struktur Nowoczesnej, przemyślanin Paweł Zastrowski.
Własnymi środkami, przy nieocenionej pomocy przewodniczącej regionu Anny Skiby, pozyskali lokal i zorganizowali biuro regionu oraz biuro poselskie. Na przełomie 2017 i 2018 r. partia straciła swoją dynamikę, nastąpiły zmiany we władzach krajowych. Jak się później okazało, zmiany w kierownictwie przyniosły frustrację i falę rezygnacji z członkostwa. Samo koło rzeszowskie utraciło prawie 50 procent swojego stanu osobowego.
– Niestety, mimo że klub poselski .Nowoczesnej liczył blisko 30 osób, wizyty innych posłów były incydentalne bądź nie było ich wcale. Liderzy naszej partii zajmowali się „wielką polityką”, nie widząc, że .Nowoczesna sypie się od środka! Pewną szansę na zmiany wzbudziło powstanie Koalicji Obywatelskiej. Szybko się jednak okazało, że Platforma Obywatelska nie traktuje nas jak równorzędnego partnera. Narzuciła styl wielkopartyjnego hegemona. Listy wyborcze okazały się jedną wielką farsą. Wiele wysiłku kosztowało utrzymanie jedynki na liście do Sejmiku Województwa Podkarpackiego dla Krzysztofa Fereta. Decyzja władz regionu mogła być tylko jedna: na listach nie będzie członków .Nowoczesnej. Co w tym temacie zrobiły władze centralne naszej partii? Nic! Nie wiem, czy nie były w stanie, czy nie chciały? Nie ma to teraz znaczenia, bo efekt wizerunkowy jest fatalny. Od początku swojej działalności podkarpacka .Nowoczesna stała w pierwszym szeregu. Mimo wzlotów i upadków jej członkowie lojalnie pracowali dla dobra ogółu. Teraz jednak czara goryczy się przelała, z głębokim żalem obserwujemy, jak .Nowoczesna staje się nic nieznaczącą przystawką Platformy Obywatelskiej. Nie godzimy się na utratę ludzi, którzy są solą naszej formacji. Z ogromnym żalem opuszczamy szeregi .Nowoczesnej, pozostawiamy tu kawał swojego życia, znajomych i przyjaciół. Mamy jednak nadzieję na dalszą współpracę z osobami, dla których idee i wartości zawsze są na pierwszym miejscu – podsumował P. Zastrowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba uciec w porę z tonącego statku, prawda Pawle? Tam gdzie widzisz korzyści - tam lecisz. To właśnie twoja wizytówka. Brawo ty!
Lepiej bym tego nie podsumował. Brawo. A jeszcze te wspólne zdjęcia z Katarzyną Laubner podczas kampanii. Może Pan Paweł powinien się wycofać ze startu z list Koalicji Obywatelskiej dwoch partii PO i .N bo przecież wiadomo było przed wyborami, że z niej odejdzie do Ryszarda P. ? Ale nie bo wtedy by do Rady się nie dostał. Ciągnie do władzy. Jak dla mnie falstart na samym początku. Kombinacje, manipulację... Tak się robi polityke w tym kraju. Nie wazne czy lokalnie czy krajowo.
Powinien złożyć mandat radnego. Dostał się do rady z list koalicji. To jest człowiek bez czci i honoru. Potrafi tylko knuc i jatrzyc.
Widać że morda fałszywa, do tego sprzedawczyk karierowicz i kapusta.
Paweł Z. to cyniczny wyrachowany i bez kultury człek, wiem coś na ten temat. A polityka polityką jest biznes jest kasa a lud połknie wszystko.
Jak się od początku zaczyna kręcić to na koniec może być tak, że jeszcze wyląduje w PiSie. Spalony
NIE WIERZĘ W TWOJE CZARNE WIZJE. PRZECIEŻ W PiS-ie GO ZNAJĄ I WIEDZĄ KTO TO . WIĘC ZERO SZANS . Przy okazji , jaka trzeba mieć wypraną mózgownicę ,żeby głosować na tzw. " chorągiewki". Czyli ludzi , którzy zmieniają poglądy tak , jak powieje przysłowiowy watr historii. Przecież to jak dla mnie , to ludzie niewiarygodni , wręcz szumowiny .
Pan Pawełek był kretem w Nowoczesnej, #teraz przenosi się do innego ugrupowania, no cóż, żadna strata. Szkoda Pana wyborców
<a href="www.thankyou.com">Appreciated</a> [url=www.google.com]nice[/url]https://olatcc.com.br/comprar_tcc
W tekście krytykuje pan listy KO a tak naprawdę tylko dzięki temu szyldowi dostał się pan do rady. Teraz gdy mandat jest zdobyty trzeba iść tam gdzie czuje się swój biznes. Tylko ciekawe z kim pan będzie współpracował jako radny, mam nadzieje ze Koalicja będzie na pana uważała
Proszę mieć za grosz honoru i złożyć mandat radnego
Dzieciak się house of cards naogladal i teraz cwaniakuje. Myśli, że przechytrzyl wszystkich. Trzeba mu pokazać co sądzą o takich choragiewkach obywatele i Obywatelski Przemyśla. Trzeba Pogoni szczura
Wyjątkowa gnida, najpierw narzekal na wladze regionu, ale kiedy sie do nich dostał jako wiceprzewodniczący byly one ok, niewiadomo skad sie wziął w strukturach n. Wszędzie chcial byc pierwszy, wszędzie na zdjeciu, wszędzie zabrac glos nawet nie na temat, taka niestety będzie obecna rada miejska, zero zmian, dziadostwo i stagnacja.
Niektórzy piszący na tym forum to naprawdę głąby. Nawet nie widzą, że wyświetlany jest adres IP, i komentują twardo z jednego adresu za każdym razem z innym nickiem.
Trzeba uciec w porę z tonącego statku, prawda Pawle? Tam gdzie widzisz korzyści - tam lecisz. To właśnie twoja wizytówka. Brawo ty!
Lepiej bym tego nie podsumował. Brawo. A jeszcze te wspólne zdjęcia z Katarzyną Laubner podczas kampanii. Może Pan Paweł powinien się wycofać ze startu z list Koalicji Obywatelskiej dwoch partii PO i .N bo przecież wiadomo było przed wyborami, że z niej odejdzie do Ryszarda P. ? Ale nie bo wtedy by do Rady się nie dostał. Ciągnie do władzy. Jak dla mnie falstart na samym początku. Kombinacje, manipulację... Tak się robi polityke w tym kraju. Nie wazne czy lokalnie czy krajowo.
Powinien złożyć mandat radnego. Dostał się do rady z list koalicji. To jest człowiek bez czci i honoru. Potrafi tylko knuc i jatrzyc.