Reklama

Rodzina tęczą malowana. Świętują od 17 lat [ZDJĘCIA]

10/06/2018 09:30

W Leszczawie Dolnej od siedemnastu już lat tradycyjnie zarezerwowana jest na Wiosenny Festyn Rodzinny. Organizatorem imprezy jest miejscowa szkoła podstawowa, a przygotowania – mimo że najgorętsze w ostatnich dniach – trwają cały rok.

XVII Wiosenny Festyn Rodzinny przyciągnął sporo zainteresowanych. Na imprezie bawiły się wszystkie pokolenia: od maluchów po dziadków. Była to kolejna okazja do spotkania  miejscowych rodzin, społeczności szkolnej oraz[paywall] wszystkich, którym leży na sercu wychowanie i edukacja dzieci i młodzieży. Festyn otwierał występ uczniów Szkoły Podstawowej w Leszczawie Dolnej pod hasłem „Rodzina tęczą malowana”.

Były piosenki, wiersze, tańce, skecze i drobne inscenizacje. Na scenie pojawiła się także Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyce, Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce” oraz Orkiestra Dęta z Żołyni. Imprezę zamknął koncert zespołu Testimonium.

– Piknik rodzinny to okazja do spotkania, wyrażenia wdzięczności za okazane serce, gesty pełne wsparcia i życzliwości, uśmiech i cierpliwość, bezinteresowność, a także za pomoc instytucji, samorządów, firm i indywidualnych osób – powiedział Bożena Mielnikiewicz, oficjalnie otwierając festyn.

Reklama

Na imprezie pojawili się przedstawiciele władz gminnych i samorządowych, w tym starosta powiatu przemyskiego Jan Pączek, sekretarz wspomnianej instytucji Jerzy Góralewicz oraz wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola.

Wśród przygotowanych atrakcji niemałym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica, przygotowana przez Jednostkę Wojskową 3233 z Żurawicy. Równie rozchwytywany był quad oraz motocykl policyjny. Swoje stanowiska przygotowały: Straż Graniczna,  wojewódzka i powiatowa komenda policji oraz ratownictwo medyczne. O bezpieczeństwo zadbały jednostki OSP z Birczy i Leszczawy Dolnej. Dla dzieci przygotowano dmuchańce i trampoliny. Można było zwiedzać, podziwiać, posilać się grochówką i kiełbasą z grilla.

Reklama

Za rok świętują osiemnastkę

– Festyn stał się naszą lokalną tradycją. I choć wymaga zaangażowania, wysiłku, przygotowań, zawsze czekamy na niego z niecierpliwością – mówią nauczyciele SP w Leszczawie Dolnej. – Dla nas, a przede wszystkim dla naszych uczniów i ich rodzin, to naprawdę ważna inicjatywa. Wspólnie tworzymy coś niepowtarzalnego, co roku z jeszcze większym entuzjazmem.

W 2019 roku impreza będzie obchodziła swoje 18. urodziny. Jak żartowali obecni, „uzyska pełnoletniość”. Dlatego organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają do Leszczawy Dolnej za rok. Wydarzenie odbędzie się w ostatnią sobotę maja. 
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tom - niezalogowany 2018-06-10 13:15:39

    Wszystko można jak się chce.Gratulacje dla organizatorów za pomysł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama