Reklama

Rodzinny Piknik Zdrowia w szpitalu [ZDJĘCIA]

05/09/2016 18:00

W niedzielę, 4 września, na dziedzińcu Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego odbył się „Rodzinny Piknik Zdrowia”. Na dzieci czekały dmuchańce i zabawy, na starszych występy artystyczne oraz bezpłatne badania poziomu ciśnienia i cukru.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się dmuchany plac zabaw. Gry i zabawy to oferta Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Specjalne atrakcje przygotowały również służby mundurowe i ratownictwo medyczne. Starsi mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia. Były także stoiska z gastronomią[paywall], z pracami pacjentów, malowanie twarzy. Z występami zaprezentowali się: Kapela Strażacka „Czy się wali, czy się pali”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” oraz Grupa Śpiewacza „Krasiczanki”.

Piknik związany był z poświęceniem nowego oddziału i kaplicy szpitalnej. Uroczystość rozpoczęła msza pod przewodnictwem abpa Adama Szala.

Reklama

Impreza odbył się pod honorowym patronatem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Współorganizatorem było Stowarzyszenie „Razem Jest Łatwiej”  w Żurawicy. – Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom bez których nie odbyłoby się to przedsięwzięcie, a także patronom medialnym – mówi dyrektor szpitala Barbara Stawarz.

W pikniku wzięli udział pacjenci i ich rodziny, pracownicy szpitala oraz mieszkańcy powiatu przemyskiego, w szczególności z gminy Żurawica i z Przemyśla.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama