W niedzielę, 4 września, na dziedzińcu Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego odbył się „Rodzinny Piknik Zdrowia”. Na dzieci czekały dmuchańce i zabawy, na starszych występy artystyczne oraz bezpłatne badania poziomu ciśnienia i cukru.
Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się dmuchany plac zabaw. Gry i zabawy to oferta Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Specjalne atrakcje przygotowały również służby mundurowe i ratownictwo medyczne. Starsi mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia. Były także stoiska z gastronomią[paywall], z pracami pacjentów, malowanie twarzy. Z występami zaprezentowali się: Kapela Strażacka „Czy się wali, czy się pali”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” oraz Grupa Śpiewacza „Krasiczanki”.
Piknik związany był z poświęceniem nowego oddziału i kaplicy szpitalnej. Uroczystość rozpoczęła msza pod przewodnictwem abpa Adama Szala.
Impreza odbył się pod honorowym patronatem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Współorganizatorem było Stowarzyszenie „Razem Jest Łatwiej” w Żurawicy. – Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom bez których nie odbyłoby się to przedsięwzięcie, a także patronom medialnym – mówi dyrektor szpitala Barbara Stawarz.
W pikniku wzięli udział pacjenci i ich rodziny, pracownicy szpitala oraz mieszkańcy powiatu przemyskiego, w szczególności z gminy Żurawica i z Przemyśla.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze