Reklama

Rok peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

01/10/2023 11:04

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski relikwie bł. Rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Wydarzenie zostało zainaugurowane mszą św. na Jasnej Górze w Częstochowie 24 września br., podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Eucharystię sprawował metropolita przemyski abp Adam Szal.

autor: KiB

Peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą metropolity przemyskiego abpa A. Szala i we współpracy z archidiecezją przemyską. Inicjatywę tę zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, obradującego jeszcze 13 i 14 marca br. w Warszawie[paywall].

Jak poinformował serwis internetowy Katolickiej Agencji Informacyjnej, po zakończeniu wspomnianej mszy świętej relikwie przekazane zostały przedstawicielom archidiecezji częstochowskiej. Peregrynacja w poszczególnych diecezjach będzie trwała tydzień. Jak podkreślił dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Robert Wielądek, inicjatywa może się stać okazją do przybliżenia błogosławionej rodziny Ulmów wiernym w Polsce oraz przypomnienia prawdy o powszechnym powołaniu do świętości. Może być też czasem modlitwy za rodziny, małżonków i narzeczonych. Ks. Wielądek dodaje, że ważnym tematem w kontekście peregrynacji mogą być także relacje katolicko-żydowskie.

Reklama

„Żywimy nadzieję, że przyczyni się ona również do ożywienia działań ukierunkowanych na pomoc najbardziej potrzebującym”

– podkreślił w rozmowie z KAI.

Relikwiarz Błogosławionej Rodziny przygotowała archidiecezja przemyska. Towarzyszyć mu będzie także obraz przedstawiający Józefa i Wiktorię Ulmów z dziećmi. Za przebieg i plan wydarzenia odpowiadają diecezjalne wydziały duszpasterstwa ogólnego i rodzin.

W dniach od 24 do 30 września br. relikwie nawiedzą archidiecezję częstochowską. W terminie od 7 do 14 września 2024 r. trafią do diecezji zamojsko-lubaczowskiej, od 14 do 21 września 2024 r. będą w diecezji rzeszowskiej, a peregrynacja zakończy się 21 września br. w archidiecezji przemyskiej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama