W Jarosławiu ciąg dalszy zmian personalnych na stanowiskach w miejskich spółkach. Po roszadach w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu przyszedł czas na PWiK.
Jak już informowaliśmy, nowego prezesa ma od niedawna Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu. Został nim Andrzej Makar, od lat związany z architekturą zieleni publicznej. Już wtedy, w odpowiedzi na pytania dziennikarzy, jakie padły podczas konferencji prasowej poświęconej zmianom personalnym, burmistrz Marcin Nazarewicz zapowiedział, że w spółkach miejskich szykują się kolejne tego typu ruchy. – Nowe twarze, nowe pomysły i nowa energia są miastu potrzebne – podsumował.
20 czerwca na spotkaniu z mediami w siedzibie PWiK przy ul. Tarnowskiego ogłoszono oficjalnie, że obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu przejął jarosławianin Piotr Kuchta. Zastąpił on Andrzeja Wysockiego.
Nowy prezes PWiK to absolwent finansów i bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ma doświadczenie w bankowości. Od 1999 roku pracował m.in. w WBC S.A., rzeszowskim SKOK-u, Banku Spółdzielczym w Jarosławiu, PBS w Sanoku, BP S.A.
Przez ostatnie dwa lata prowadził działalność gospodarczą. Jak podkreślono, ma wiedzę i doświadczenie w dziedzinie finansów, analizy kredytowej i finansowej klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Dał się poznać również jako społecznik – jest zaangażowany w działalność Rady Dzielnicy nr 7, Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia i Fundacji Pogodny Senior. W latach 2013-2014 pełnił funkcję radnego Rady Miasta Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze