Po raz pierwszy zorganizowano „Rajd małych rowerków”. Dzieci z terenu gminy wraz z opiekunami przybyły na swoich dwu-, trzy- lub czterokołowych pojazdach, aby wziąć udział we wspólnej zabawie.
1 sierpnia przy Starym Młynie spotkała się 74-osobowa grupa dzieciaków wraz z opiekunami. Uczestnicy mieli do przebycia jedną z dwóch tras do wyboru: krótszą, liczącą 3 km lub dłuższą – 4,9 km. Ci, którzy udali się[paywall] dłuższą drogą, mogli spotkać gajowego oraz Czerwonego Kapturka. Postacie z bajki częstowały cukierkami i wodą.
Na mecie przy Wiejskim Domu Kultury w Mirocinie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyli przedstawiciele gminy Przeworsk z wójtem Danielem Krawcem na czele. Na małych sportowców czekał również poczęstunek. Gospodarz gminy podkreślił, jak ważne jest spędzanie czasu z rodziną, a rajd jest na to bardzo dobrym sposobem. Wspólna przejażdżka na świeżym powietrzu wyszła wszystkim na zdrowie. Rowerowa wyprawa to nie jedyna sportowa atrakcja tego dnia. Pociechy mogły wziąć udział w wielu konkurencjach, m.in. skokach w workach i przeciąganiu liny, w których nagrodzono zwycięzców. Najmłodsi uczestnicy „Rajdu małych rowerków” mieli zaledwie 3 lata.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze