9 października 2022 przy medyckim pałacyku odbędzie się Święto Kapusty. Podczas imprezy odbędzie się konkurs Kulinarny „Bitwa na Kapustę”, którego uczestnicy przygotowują starodawne danie z tego specjału.

Nie zabraknie inscenizacji obrzędu kiszenia kapusty przygotowanej przez Medyckie Koło Gospodyń oraz GCK Medyka.
Wystąpią: przedszkolaki, Kapela Ludowa z Futomy oraz Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl. Wszystko na ludowo!
Aby kultywować tradycje przodków, gospodynie każdego ugoszczą grochówkę, dla dzieciaków będą zjeżdżalnie, malowanie buziek, wata i popcorn.
Tego dnia także rękodzielnicy wystawią swoje stoiska.
Organizatorami są Wójt Gminy Medyka i Gminne Centrum Kulturalne w Medyce, a honorowy patronat objął wicemarszałek Piotr Pilch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze