Reklama

Rozmawiali z... muzyką

W trakcie pięciodniowych warsztatów muzycznych młodzież i nauczyciele mieli okazję do wspólnej gry i rozmów. Prowadzili je pedagodzy ze szkoły muzycznej w Paderborn i sekcji muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu.

Pod koniec czerwca br. Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu wspólnie z Stadtische Musikschule z Paderborn realizował międzynarodowy projekt pod hasłem Rozmawiamy z muzyką – Wir sprechen mit Musik. Finałem spotkań był występ w klubie Niedźwiadek, który zgromadził liczną widownię.

Połączenie zespołu niemieckich saksofonistów, grającego od kilku lat pod nazwą Saxaholics oraz zespołów i solistów z przemyskiego MDK było jedynym w swoim rodzaju aliansem i pozytywnie zaskoczyło wielu słuchaczy.
– Członkowie niemieckiego zespołu byli po raz pierwszy w Przemyślu. Młodzież z Paderborn w towarzystwie uczestników zajęć MDK zwiedziła najważniejsze zabytki miasta i okolic. Na obowiązkową wycieczkę po Twierdzy Przemyśl zabrano stosowne wyposażenie, a położone w Bolestraszycach Arboretum pozostawi z pewnością niezapomniane wrażenia. Były również okazje to degustowania lokalnej kuchni i spacerów po Przemyślu nocą. Dzięki uprzejmości Piotra Olszewskiego oraz Zbigniewa Bednarczyka uczestnicy mogli poznać lokalne tajemnice odlewania dzwonów oraz wyrobu fajek – wyliczył szef przemyskiego MDK-u Stanisław Karszyń.
Projekt wymiany młodzieży został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i uzyskał wsparcie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama