W trakcie pięciodniowych warsztatów muzycznych młodzież i nauczyciele mieli okazję do wspólnej gry i rozmów. Prowadzili je pedagodzy ze szkoły muzycznej w Paderborn i sekcji muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu.
Pod koniec czerwca br. Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu wspólnie z Stadtische Musikschule z Paderborn realizował międzynarodowy projekt pod hasłem Rozmawiamy z muzyką – Wir sprechen mit Musik. Finałem spotkań był występ w klubie Niedźwiadek, który zgromadził liczną widownię.Połączenie zespołu niemieckich saksofonistów, grającego od kilku lat pod nazwą Saxaholics oraz zespołów i solistów z przemyskiego MDK było jedynym w swoim rodzaju aliansem i pozytywnie zaskoczyło wielu słuchaczy.
– Członkowie niemieckiego zespołu byli po raz pierwszy w Przemyślu. Młodzież z Paderborn w towarzystwie uczestników zajęć MDK zwiedziła najważniejsze zabytki miasta i okolic. Na obowiązkową wycieczkę po Twierdzy Przemyśl zabrano stosowne wyposażenie, a położone w Bolestraszycach Arboretum pozostawi z pewnością niezapomniane wrażenia. Były również okazje to degustowania lokalnej kuchni i spacerów po Przemyślu nocą. Dzięki uprzejmości Piotra Olszewskiego oraz Zbigniewa Bednarczyka uczestnicy mogli poznać lokalne tajemnice odlewania dzwonów oraz wyrobu fajek – wyliczył szef przemyskiego MDK-u Stanisław Karszyń.
Projekt wymiany młodzieży został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i uzyskał wsparcie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze